Skip to main content

Outriders - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, klasy, broń, podstawy.

Witamy w poradniku do Outriders. Najnowsza gra polskiego studia People Can Fly to strzelanka z widokiem zza pleców bohatera, kładąca nacisk na rozgrywkę kooperacyjną - choć nic nie stoi na przeszkodzie, by przygodę ukończyć w pojedynkę.

W niniejszym opracowaniu znaleźć można wskazówki, dotyczące wszystkich aspektów rozgrywki, w tym także wskazanie najlepszych zdolności, klas postaci czy porządnych zestawów wyposażenia.

Podczas kampanii fabularnej gracze zmierzą się z różnymi rodzajami zagrożeń i aktywności, a poziom trudności można zmieniać dynamicznie, w dowolnym momencie, dlatego w Outriders każdy dopasuje wyzwanie do swoich umiejętności.


Spis treści:


Porady na start

W tej sekcji odnajdziesz opis podstawowych mechanik i rozgrywki w Outriders - warto się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem zabawy.


Broń i wyposażenie

Ten rozdział poświęcony jest wszystkiemu, co związane ze stosowaniem broni oraz wyposażenia naszego bohatera


Interfejs i oznaczenia na ekranie

Układ ikon na ekranie w Outriders jest przejrzysty i czytelny, choć grająć w tę strzelankę po raz pierwszy, możemy mieć pewne pytania związane z niektórymi oznaczeniami. Wszystko wyjaśniamy poniżej.

  1. Radar. Dostępny zamiast tradycyjnej dla wielu innych gier minimapy. Jak widać, skanuje on tylko tę część obszaru, do której nasza postać jest aktualnie zwrócona.
  2. Niebieski pasek to punkty doświadczenia postaci, natomiast żółty obrazuje postęp odblokowania kolejnych poziomów świata (trudności).
  3. Przy pasku zdrowia wrogów zobaczysz najważniejsze nałożone na przeciwników efekty (na przykład płomień symbolizujący podpalenie). W tym przypadku dodatkowo ikonka czaszki z zieloną strzałką pokazuje, że (gdy grasz Piromantą) jeśli pokonasz wroga, odzyskasz nieco zdrowia.
  4. Twój pasek zdrowia. Warto zwrócić uwagę na małą, białą i ukośną linię dzielącą pasek HP na dwie części. Tylko ta pierwsza, mniejsza część, podlega automatycznej regeneracji życia. Resztę HP musisz odzyskać walcząc.
  5. Pasek zdolności do wykorzystania w walce. W Outriders możemy wyposażyć tylko trzy talenty, choć odblokowujemy ich więcej, bo 8 czy 9, zależnie od klasy. Na szaro oznaczone są zdolności, na których użycie musimy trochę poczekać.

Outriders - najważniejsze wskazówki

- To nie Gears of War. Chowanie się za osłonami jest ważne, ale nie możesz spędzać za nimi zbyt dużo czasu. Większość klas musi bowiem grać agresywnie i atakować wrogów, by regenerować zdrowie.

- Graj z innymi. Nawet jeśli twoi znajomi nie są dostępni, warto zaprosić do gry obcych, dobranych losowo użytkowników. Zdolności różnych klas często potrafią się w ciekawy sposób łączyć, co warto wykorzystywać.

- Zbieraj broń. Nawet jeśli przedmioty będą gorsze niż to, co posiadasz na wyposażeniu, wszystkie zdobycze możesz sprzedać w miastach i obozach, albo rozłożyć na czynniki pierwsze, które z kolei wykorzystasz do ulepszania i modyfikacji.

- Nie pomijaj misji pobocznych. Niektóre pomogą odblokować nowych handlarzy i postacie niezależne w obozach.

- Powtarzaj zadania poboczne. Jeśli szukasz lepszego sprzętu, możesz spróbować wykonać ponownie misje, opcjonalne. Oferują zawsze inne nagrody niż przy pierwszym podejściu.

- Włącz crossplay. Pamiętaj, że jeśli chcesz grać ze znajomymi z innych platform, musisz włączyć rozgrywkę międzyplatformową w menu opcji.

- Uważaj na granaty, ale wykorzystuj też fakt, że wrogowie je rzucają. Kiedy ktoś wychyla się zza osłony, by rzucić w ciebie granatem, możesz go szybko wyeliminować strzałem w głowę. Wtedy jego granat spadnie na ziemię i jest szansa, że rani innych wrogów.

- Czytaj opisy broni. Wszystkie klasy mogą używać każdego rodzaju broni, ale niektóre perki czy specjalne atrybuty mogą bardziej lub mniej pasować do twojej profesji i wybranych zdolności.

- Nie bój się eksperymentować z umiejętnościami. Drzewko talentów będziesz mógł zresetować, by wydać punkty zdolności od nowa. Warto sprawdzić w praktyce, jak sprawdzają się różne rozwiązania na polu bitwy.

- Nie nadużywaj osłon, chyba że grasz Technomantą. Większość klas musi zbliżyć się do wrogów, by zadbać o regenerację swojego zdrowia.

Zobacz także