Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outriders - crafting, wytwarzanie: jak działa ulepszanie broni

Upgrade i zmiany statystyk.

Pisaliśmy już, kiedy odblokujecie warsztat w Outriders. Warto więc też napisać parę zdań o tym, co ów placówka oferuje.

Kiedy porozmawiasz z Zahidim i wybierzesz opcję ulepszania przedmiotów, zobaczysz to, co przedstawiamy na poniższym screenie. Domyślnie pole z bronią w centrum okna będzie puste - pojawi się w nim ten przedmiot, który sam wybierzesz. Po lewej stronie widzisz wszystkie swoje broni i elementy pancerza.

Po prawej stronie widać natomiast wszystkie opcje craftingu.

  1. Ulepsz rzadkość. Tutaj możesz zwiększyć poziom rzadkości, a więc mówiąć kolokwialnie - zmienić kolor tła broni, który oznacza jego jakość. Niebieski jest lepszy niż zielony, fioletowy jest lepszy niż niebieski. Przedmioty legendarne mają kolor złoty. Im wyższa rzadkość, tym więcej cech specjalnych.
  2. Podnoszenie atrybutów. To raczej zrozumiałe - zwiększamy tutaj atrybuty przedmiotu, na przykład obrażenia krytyczne.
  3. Modyfikowanie wyposażenia. Tutaj zmieniamy i wybieramy modyfikacje broni i pancerza.
  4. Zmień wariant. Każda broń ma 2-3 warianty do wyboru. Ta funkcja pozwala je zmienić. Warianty zazwyczaj mocno się różnią. W jednym broń może być szybkostrzelna, a w drugim strzela o wiele wolniej, ale za to zadaje o wiele więcej obrażeń.
  5. Nowy poziom. W prawym górnym rogu karty przedmiotu widzisz jego poziom. Tutaj możesz go zwiększyć, co wpływa przede wszystkim na jego główną statystykę (np. moc broni).

Wszystkie kategorie ulepszania i zmieniania cech broni oraz pancerza zużywają nasze zasoby, które zdobywamy w trakcie gry na różne sposoby. Najcenniejsze surowce lepiej oszczędzać do późniejszych etapów gry.

Na początku przygody lepiej nie rozwijać uzbrojenia zbyt mocno, ponieważ regularnie zdobywamy i znajdujemy naprawdę dobre wyposażenie.

Następnie: Outriders - modyfikacje: jak zmieniać i zdobywać

Spis treści: Outriders - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Outriders - kiedy odblokuje się warsztat

O autorze
Komentarze