Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outriders - najlepsza klasa, kogo wybrać

Kim najlepiej grać.

Outriders oferuje do wyboru cztery różne klasy postaci. Kiedy na początku przygody - po prologu - wybierzemy klasę, nie możemy jej zmienić. Możemy co najwyżej stworzyć nową postać, by dopiero w ten sposób zagrać inną klasą.

Wielu graczy na pewno zadaje sobie pytanie: jaka jest najlepsza klasa w Outriders? Postaramy się na nie odpowiedzieć. Trzeba jednak zaznaczyć, że odpowiedź nie zawsze jest oczywista.

Wskazujemy więc potencjalnie najlepszą klasę w zależności od konkretnej sytuacji.


Na tej stronie:


Najlepsza klasa do gry solo

Outriders to gra, która została stworzona głównie z myślą o kooperacji - jednak podobnie jak różne konkurencyjne strzelanki z lootem, gracze bardzo często decydują się na zabawę w pojedynkę. Dopiero w fazie endgame szukają innych do współpracy, a to i nie zawsze.

Trudno wskazać jednoznaczny wybór, ale naszym zdaniem najlepszą klasą do gry solo jest Devastator (Niszczyciel). To też najlepsza klasa dla tych, którzy chcą w miarę w spokoju nauczyć się gry - jest bowiem najbardziej wytrzymała.

Z drugiej strony - Devastatorowi zajmuje chyba najdłużej pokonywanie wrogów. Nie są to wielkie różnice, jednak Manipulant jest o tyle lepszy, że potrafi pokonywać przeciwników szybciej. Ma też zdolności, które pozwolą szybko się wycofać, przybliżyć do wrogów, a także spowolnić ich ataki.

Niszczyciel jest niezwykle wytrzymały

Najlepsza klasa do kooperacji

W kooperacji przyda się każdy, jednak najlepszą klasą, jeśli chodzi o pomaganie innym, jest Technomanta (Technomancer). To jedyna klasa, która może leczyć innych Outriderów.

Technomanta sprowadza też bombardowanie na pole bitwy i rozstawia wieżyczki, które pomagają atakować wrogów. Sam najlepiej czuje się z tyłu, na pozycji snajperskiej. Z tego względu najtrudniej grać nim solo na wyższych poziomach trudności. Stanowi jednak idealne uzupełnienie drużyny.

Technomanta świetnie osłabia przeciwników
Na koniec wspomnieć warto też o Piromancie (Pyromancer). Ta klasa specjalizuje się w podpalaniu i szybkim pokonywaniu wrogów. Jest dobrym uzupełnieniem drużyny ze względu na obrażenia.

Najsilniejsza klasa w grze

Tutaj trzeba zaznaczyć, że w grach typu Outriders nic nie jest stałe. Aktualizacje mogą zmienić balans sił tak, że inna klasa stanie się najsilniejsza.

Obecnie jednak - mimo lekkiego osłabienia - najlepszą i najsilniejszą, czyli najbardziej efektywną na polu bitwy klasą jest Trickster, a więc Manipulant w polskiej wersji.

Manipulant ma po prostu najciekawszy zestaw talentów

Manipulant ma zróżnicowane zdolności. Jedna z nich pozwala mu teleportować się do wskazanego wroga, by szybko go wykończyć. Leczy się, gdy jest blisko wrogów, których pokonuje - więc to idealne połączenie.

Może też rozstawić wielką kopułę, która spowalnia wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu. Taki talent ma wiele różnych zastosować - zarówno w ofensywie, jak i defensywie.

Ma też zdolności osłabiające wrogów, zadające obrażenia na dystans i przerywające wrogie ataki. Pełen zestaw.

Spis treści: Outriders - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Outriders - punkty klasowe: jak zdobywać, reset umiejętności

O autorze

Komentarze