Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outriders - zasoby: rodzaje i pozyskiwanie

Zbieranie surowców.

Zasoby w Outriders wykorzystujemy głównie po odblokowaniu Warsztatu, kiedy to możemy przystąpić do modyfikowania broni i wyposażenia. Zdobywanie surowców jest jednak możliwe od początku gry. Zasoby pozyskujemy choćby z rozkładania przedmiotów.

Zasoby są widoczne w menu postaci, po lewej stronie (1). Są to kolejno: złom, skóra, żelazo i tytan.

  • Złom to najbardziej pospolity materiał, a jednocześnie waluta, której używa się podczas handlu. Znajduje się go przy pokonanych przeciwnikach, o ile są ludźmi, a także w skrzynkach.
  • Skóry wypadają z kolei tylko ze zwierzęcych wrogów, wliczając w to oczywiście wszelkiej maści kosmiczne potwory. Wykorzystujemy ją do ulepszania pancerza w Warsztacie.
  • Żelazo pozyskujemy ze skrzynek, albo z rozkładania broni lub też poprzez wydobywanie go ze złóż w świecie gry. Wykorzystujemy je głównie podczas modyfikowania uzbrojenia w Warsztacie.
  • Tytan to najrzadziej występujący surowiec. Czasem pozyskamy go przy demontażu lepszych przedmiotów, rzadziej znajdziemy go w skrzyniach albo w świecie gry w formie złoża minerału.

Pozyskiwanie żelaza i tytanu w świecie gry jest proste. Wystarczy podejść do złoża (2), które zawsze jest mocno widoczne i wyróżniające się na tle skały czy błotnistej ściany, a następnie wcisnąć przycisk interakcji, by nasza postać wywierciła surowiec.

Uważaj - surowiec spada na ziemię i musisz go podnieść. Czasem, jeśli zbyt szybko odbiegniesz od złoża, możesz pozostawić zasoby na ziemi. Zwróć na to uwagę.

Następnie: Outriders - kapitan: jak pokonać, ataki i cechy

Spis treści: Outriders - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Outriders - skrzynki i loot

O autorze
Komentarze