Skip to main content

Outriders - kapitan: jak pokonać, ataki i cechy

Walka z minibossem.

Kapitanowie to pierwsi poważni przeciwnicy, na jakich trafiamy w Outriders. Walka z nimi wiąże się z pewnymi wymaganymi strategiami, które uwzględnią specjalne cechy tych wrogów.

Każdy Kapitan na początku gry będzie co jakiś czas atakował cię wirem żywiołu - wędrujący płomień (1) to przykład wiru ognia, który będzie bardzo powoli poruszał się w twoją stronę.

Inni Kapitanowie mogą używać wiru lodowego, który cię zamrozi, lub też wiru elektrycznego. Każdy ogranicza się jednak do jednego żywiołu.

Druga ważna cecha każego kapitana to leczenie. Każdy z nich może zregenerować swoje zdrowie, używająć zdolności leczącego światła (2). Zauważysz też pasek zdrowia podzielony na dwie części - automatyczna regeneracja zdrowia nie przekroczy środkowej granicy, lecz dotyczy to tylko małej regeneracji poprzez ataki żywiołami. Leczące światło może natomiast przywrócić całe życie wrogowi.

Kluczowe jest więc przerywanie zdolności Kapitana. By tego dokonać, musisz po prostu zaatakować go zdolnością, która posiada cechę przerywania (3).

Przeczytaj opisy wszystkich swoich zdolności. W drużynie zawsze co najmniej jedna osoba powinna dysponować zdolnością, która będzie mogła przerywać najmocniejsze ataki i wspomagania wrogów - najlepiej, jeśli dwie osoby (na trzy) mają taki talent pod ręką.

Poza tym, walka z Kapitanem nie jest skomplikowana. Celuj w głowę i często się chowaj.

Następnie: Outriders - zadania poboczne, jak znaleźć

Spis treści: Outriders - poradnik i najlepsze porady

Read this next