Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Doom zadebiutuje wiosną 2016 roku

Kilkanaście minut rozgrywki.

Na konferencji Bethesdy w Los Angeles poinformowano, że nowa odsłona cyklu Doom zadebiutuje wiosną przyszłego roku. Gra trafi na PC, PS4 i Xbox One. Opublikowano pierwsze fragmenty rozgrywki.

Deweloperzy z id Software postawili na dynamiczny i brutalny styl. Bohater nie chowa się za osłonami, może wykonywać podwójny skok. W grze nie występuje automatyczna regeneracja zdrowia - by się uleczyć, należy zbierać apteczki.

Gracze będą mogli nosić przy sobie kilka broni jednocześnie. Powróci między innymi piła łańcuchowa. Brutalne wykończenia i egzekucje to istotny element produkcji.

Nowy Doom zaoferuje też tryb sieciowy. Ma być szybki i efektowny. W zaprezentowanym zwiastunie zauważyć można, że możliwa będzie przemiana w demona.

W grze zaimplementowane zostaną także narzędzia Snapmap. Dzięki nim, każdy użytkownik będzie mógł tworzyć nowe mapy, a nawet tryby rozgrywki - zarówno do samotnej zabawy, jak też rozgrywki kooperacyjnej. Aplikacja trafi na PC i konsole.

Bethesda ogłosiła też centralną aplikację Bethesda.net, napędzającą możliwości Snapmap, a także łączącą w jednym miejscu wszystkie obecne i przyszłe produkcje tego wydawcy, na wzór Steama czy GOG Galaxy.

Ostatnia odsłona cyklu to Doom 3 - zadebiutował w 2004 roku. Część czwarta została zapowiedziana po raz pierwszy cztery lata później. W 2013 roku powrócono jednak do fazy projektowania. Z tytuły gry usunięto cyfrę „4”.

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

DOOM (2016)

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Komentarze