Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need For Speed Unbound - wyścigi, jak wygrać

Porady dotyczące zawodów.

Wyścigi w Need For Speed Unbound cechują się dość zauważalnym progiem wejścia, który musimy spełnić, aby mieć szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Na tej stronie zamieszczamy spis porad, do których warto się zastosować, jeśli mamy problemy z wygrywaniem zawodów.

Przede wszystkim, należy skupić się na ulepszaniu osiągów auta nowymi częściami. Wygląd pojazdu jest rzeczą drugorzędną, a instalowane elementy karoserii nie wypływają na prędkość czy przyspieszenie wozu. Jeśli mamy problemy z doganianiem oponentów, najprawdopodobniej musimy zacząć po prostu od zainstalowania lepszych części w silniku.

Podczas samej rywalizacji warto grać nieczysto. Gra nie kara nas za ścinanie zakrętów, spychanie wrogów z trasy czy zajeżdżanie im drogi. Na wyznaczonej trasie musimy jedynie przejechać przez wskazane punkty kontrolne - odnajdywanie wszelakich skrótów albo wyprzedzanie poboczem jest całkowicie dozwolone. Jeśli jesteśmy dość zręczni, możemy nawet spróbować uderzyć autem w tył pojazdu rywala, dzięki czemu obrócimy go o 180 stopni i w zasadzie wyeliminujemy z wyścigu.

W wypadku walki ze znacznie szybszym od nas przeciwnikiem, warto spróbować wyprzedzić go na zakręcie. Komputerowi oponenci mają tendencję do bardzo mocnego zwalniania na ostrych zakrętach, co daje nam szansę wyprzedzenia wroga na przykład podczas poślizgu.

W zawodach driftu i rozwałki natomiast kluczem do zwycięstwa jest użycie odpowiednio dostrojonego auta. Powinniśmy wybrać pojazd dobrze wpadający w poślizg i posiadający dość wysokie zawieszenie - większość zawodów rozgrywa się na bezdrożach. Za wysokość auta odpowiada wybranie odpowiedniego zawieszenia, natomiast układ kierownicy dostosujemy w ustawieniach prowadzenia pojazdu.

Następnie: Need For Speed Unbound - dwa paski nitro: ładowanie

Spis treści: Need For Speed Unbound - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need For Speed Unbound - misje w jeździe swobodnej: wszystkie rodzaje

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze