Skip to main content

Wyciekł gameplay z Need for Speed Mobile Online. Gra bazuje na Unbound

Obszerny materiał pozwala przyjrzeć się rozgrywce.

W sieci pojawiły się materiały pochodzące z Need for Speed Mobile Online. Gra zdaje się wszystkim tym, czego obawiali się najwierniejsi fani, choć, prawdę mówiąc, wygląda na dość zabawną i powinna znaleźć pewne grono odbiorców.

Jak podaje portal Gaming on Phone, pomimo braku oficjalnego ogłoszenia w sieci znalazł się 18-minutowy film prezentujący rozgrywkę z nadchodzącej na telefony i tablety odsłony uznanej serii zręcznościowych wyścigów samochodowych. Nie jest to też pierwszy wyciek dotyczący mobilnej produkcji EA.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to barwny i „hałaśliwy” styl graficzny przywodzący na myśl wydane ostatnio NFS: Unbound. Ekran zalewają kreskówkowe efekty specjalne i animowane ikony, co sprawia, że ciągle coś się dzieje. Niektórych takie podejście może irytować, ale nie da się ukryć, że dzięki temu produkcja mocno przykuwa uwagę i nie pozwala się łatwo znudzić monotonną jazdą.

Kolejnym ciekawym aspektem Need for Speed Mobile Online są wykręcone i mocno abstrakcyjne trasy, które momentami przypominają coś wyjętego żywcem z dodatku Hot Wheels do Forzy Horizon 5 czy wręcz nieco zapomnianą już serię TrackMania, a zwłaszcza jej odsłonę o podtytule Turbo z 2016 roku. Za to na poziomie technicznym nowa gra EA prezentuje poziom zbliżony do mobilnego Asphalt 9.

Jak sama nazwa wskazuje, możemy spodziewać się gry ze sporym naciskiem na sieciową rywalizację między graczami, a zatem możemy bezpiecznie założyć, że nie zabraknie mikrotransakcji i elementów kosmetycznych do kupienia za prawdziwą gotówkę. Pierwsze zamknięte testy NFS: Mobile Online miały już odbyć się w Chinach, a kolejna beta może być tuż za rogiem. Na razie nie wiadomo nic na temat dostępności tytułu na Zachodzie ani daty premiery.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także