Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mortal Kombat 1 dostało pierwszy patch przed premierą

Długa lista poprawek.

Choć oficjalna premiera Mortal Kombat 1 odbędzie się jutro - 19 września - do gry trafił już pierwszy patch. Twórcy zajęli się poprawą poważniejszych błędów i drobnymi zmianami w balansie rozgrywki.

Aktualizacja jest dostępna do pobrania na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Warto bowiem wspomnieć, że od 14 września grają już gracze, którzy zakupili droższe wydanie Premium Edition za 419 złotych. Na stronie gry zabrakło wzmianki o łatce poświęconej komputerom osobistym.

Jak czytamy w opisie patcha, wydania na PS5 i Xbox Series X/S wzbogaciły się o liczne poprawki błędów, więcej opcji dostępności i kolejne fatality. Nie zabrakło też zmian balansu, dodatkowych wyzwań i usprawnień interfejsu w trybie Inwazji. Filmowe sceny z kampanii fabularnej można już odtwarzać w rozdzielczości 4K, a wyszukiwanie przeciwników w trybie sieciowym powinno działać sprawniej.

W przypadku Nintendo Switch atrakcje są jeszcze ciekawsze. Posiadacze przenośnej konsoli otrzymali dostęp do najważniejszej zawartości gry, a więc kampanii fabularnej, rozgrywek sieciowych, samouczka, trybu treningowego i turniejów. Przy okazji wyeliminowano też kilka błędów.

Wydaje się jednak, że największym problemem wersji Mortal Kombat 1 na Switchu pozostaje oprawa graficzna, która zdecydowanie odstaje od tego, co oferują inne urządzenia za tę samą cenę. Gracze nie hamują się w słowach i określają podejście twórców jako „rabunek” i „brak szacunku”.

Kontrowersyjny stan gry na Switchu nie przeszkadza w zbieraniu pozytywnych recenzji. Średnia ocen Mortal Kombat 1 w serwsie Metacritic wynosi obecnie 85 punktów, a krytycy są zgodni co do najmocniejszych punktów produkcji. Chwalą przede wszystkim system walki, animacje postaci i świetne scenki przerywnikowe towarzyszące trybowi fabularnemu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze