Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - postacie i obiekty przydzielające zadania: gdzie odbierać misje

Jak i gdzie zgłaszać się po zadania.

Monster Hunter Rise oferuje wiele rodzajów zadań do wykonania. Różnorodność misji to jedna sprawa, ale warto wiedzieć, że questy mogą nam zlecać różne postacie, które reprezentują różne obiekty w wiosce. Na tej stronie dowiesz się, do kogo się udać, aby przejrzeć listę zadań, by wybrać misję podczas której zapolujesz na potwory.

Na stronie Monster Hunter Rise - rodzaje zadań: wioski, Centrum, pilne, Furii, Areny, treningowe, poboczne, zlecenia natomiast opisaliśmy szczegółowo rodzaje misji, jakie można wykonać w Monster Hunter Rise.

Struktura rozgrywki w Monster Hunter Rise wygląda następująco:

  • wybieramy zadanie w wiosce,
  • przygotowujemy się do niego (uzupełniamy zapasy, wybieramy kompanów, jemy posiłek, wybieramy wyposażenie itd.),
  • wyruszamy do danej lokacji, gdzie rozgrywa się zadanie, wykonujemy główny cel misji i odbieramy nagrodę,
  • wracamy do wioski, by wybrać kolejne zadanie - i cały proces się powtarza.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Jak można wywnioskować ze struktury rozgrywki, zabawa w Monster Hunster Rise toczy się wokół zlecanych nam zadań, w których - zazwyczaj - polujemy na potwory. Wybór postaci, która może nam zlecić misję do wykonania, determinuje typy zadań, jakie możemy zrealizować.

  • Księga Zadań Wioski - Szefowa zadań Hinoa (1) - to postać znajduje się w Stalowni, czyli centralnym punkcie wioski. Może zlecić nam różne rodzaje zadań, ale przede wszystkim związanych z głównym wątkiem fabularnym i misjami dla pojedynczego gracza.
  • Księga Zadań Centrum - Szefowa Centrum Minoto (2) - przebywa w Centrum Zgromadzeń, odpowiada za zadania przeznaczone do rozgrywki wieloosobowej. Gracz, który zamierza grać tylko w pojedynkę, również może je przyjąć, ale musi się liczyć z tym, że wzrośnie poziom trudności w stosunku do Księgi Zadań Wioski.
  • Księga zadań na Arenie - Mistrz Usushi (3) - również przebywa w Centrum Zgromadzeń, odpowiada za zadania na Arenie, gdzie najczęściej walczymy potworami na małej przestrzeni, na specjalnych warunkach.
  • Mieszkańcy wioski również mogą nam zlecić zadania, tzw. zlecenia. Za każdym razem, gdy pojawią się dymki w różnych kolorach nad ich głowami, warto z nimi porozmawiać, by odebrać od nich zlecenie.

Kiedy dokonamy postępów w fabule, Starszy Fugen zleci nam pilne zadania, które umożliwi wykonanie misji, po której awansujemy w strukturze zadań - zdobędziemy kolejną gwiazdkę (*).

Następnie: Monster Hunter Rise - rodzaje zadań: wioski, Centrum, pilne, Furii, Areny, treningowe, poboczne, zlecenia

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - początek gry: co robić najpierw, gdzie iść; cel gry

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze