Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Michael Lesslie scenarzystą filmu Assassin's Creed

Autor sztuk teatralnych.

Brytyjski scenarzysta Michael Lesslie stworzy scenariusz filmowej adaptacji serii Assassin's Creed dla Ubisoftu i wytwórni New Regency.

Michael Lesslie

Autor nie ma dużego doświadczenia w pracy na potrzeby srebrnego ekrany. Znany jest lepiej ze sztuk teatralnych - w 2012 jego przedstawienie - „Prince of Denmark” - wystawiono w londyńskim Teatrze Narodowym. Anglik pracował także nad kilkoma produkcjami krótkometrażowymi.

Ubisoft Motion Pictures, oddział francuskiego wydawcy odpowiedzialny za liczne planowane adaptacje, ogłosił współpracę z New Regency w październiku zeszłego roku. Historia opowiedziana w filmie Assassin's Creed skupi się na postaci barmana, który zostaje porwany przez tajemniczą organizację, by następnie przeżyć wspomnienia swoich przodków, za pomocą specjalnej maszyny. Brzmi znajomo? W roli głównej Michael Fassbender („Prometeusz”, „X-Men: Pierwsza klasa”).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze