Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Projektant Assassin's Creed 3 w odświeżonej wersji poprawiłby misje poboczne

Refleksje po latach.

Po zapowiedzi odświeżonego Assassin's Creed 3, dyrektor kreatywny pierwowzoru - Alex Hutchinson, który nie jest już zatrudniony w Ubisofcie - ujawnił, co najchętniej poprawiłby w remasterze.

W serii wpisów na Twitterze deweloper stwierdził, że między innymi lepiej zintegrowałby zadania poboczne - w osadzie Connora, współczesności i na morzu - z głównym wątkiem fabularnym. Podkreśla, że chciał, by gracze zapoznawali się z dodatkowymi treściami we własnym tempie, co jednak „nie sprawdza się dobrze w tytułach wysokobudżetowych”.

Poza tym projektant podzieliłby otwierającą sekwencję z udziałem ojca głównego bohatera na kilka mniejszych części, włączanych w trakcie zabawy. Zmniejszyłby również obrażenia od ognia w finałowej misji, która - jak zaznacza - jest „bezsensownie zbyt trudna”.

Postarałby się też, by użytkownicy dostrzegli wiele elementów ukrytych w produkcji. Wspomina na przykład o trwających łącznie godzinę dialogach w języku rdzennych Amerykanów, zabójczych ciosach kończących oraz „niesamowitej” scenie zarzynania świni z odcinaniem kończyn i skórowaniem.

Assassin's Creed 3 Remastered i odświeżoną wersję Liberation otrzymają nabywcy przepustki sezonowej tegorocznego Odyssey. Obie gry trafią na PC, PS4 i Xbox One, a w marcu 2019 roku zadebiutują jako samodzielne produkty.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze