Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed 3 Remastered - porównanie graficzne wersji PS4 Pro z oryginałem na PS3

Odświeżone przygody Connora.

Dziennikarze serwisu DualShockers opublikowali materiał, w którym porównali oprawę graficzną Assassin's Creed 3 Remastered z oryginalną wersją produkcji sprzed siedmiu lat.

W wideo zestawiono ze sobą pierwowzór uruchomiony na PS3 i odświeżoną wersję na PS4 Pro. Z nagrania wynika, że nowe wydanie gry prezentuje się znacznie lepiej, czego zasługą są między innymi udoskonalone cienie i oświetlenie.

Obraz w Assassin's Creed 3 Remastered charakteryzuje się mocniejszymi kolorami, dzięki czemu oprawa graficzna wydaje się o wiele żywsza. Poza tym gra jest płynniejsza, jako że działa w wyższej liczbie klatek na sekundę.

Warto zaznaczyć, że zmiany wprowadzone w odświeżonej edycji nie ograniczyły się jedynie do warstwy wizualnej. Twórcy poprawili niektóre elementy rozgrywki - zmodyfikowano na przykład główne misje fabularne, by gracze „łatwiej nadążali za opowieścią”.

Ulepszeń doczekała się minimapa oraz mapa nawigacyjna, a deweloperzy dodali funkcję swobodnego celowania ze wszystkich broni. Uproszczono także ekonomię, dzięki czemu powinna zagwarantować bonusowe korzyści, w tym opcję wytworzenia nowego sprzętu.

Assassin's Creed 3 osadzone jest w czasie walki o niepodległość USA

Zobacz: Assassin's Creed 3 - Poradnik, Solucja

Udoskonalono też skradanie, implementując rozwiązania z nowszych odsłon cyklu. Gracze skryją się w zaroślach, zwabią przeciwników gwizdaniem i wykonają podwójne zabójstwa ukrytym ostrzem. Autorzy zaznaczają, że zmiany zapewniają „lepszą równowagę” pomiędzy akcją a cichym działaniem.

Assassin's Creed 3 Remastered zadebiutuje jutro, 29 marca, na PC, PS4 i Xbox One, a 21 maja trafi na Switch. Nabywcy przepustki sezonowej do ubiegłorocznej odsłony cyklu otrzymają grę bez dodatkowych opłat.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze