Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Materiał z prototypu Assassin's Creed 3 prezentuje niewykorzystane pomysły

Pistolety, efektowna walka, zmienione animacje.

W serwisie YouTube opublikowano materiał prezentujący wczesny prototyp Assassin's Creed 3. Wideo pozwala zobaczyć, jak projekt ewoluował na przestrzeni lat oraz z których elementów zrezygnowali deweloperzy.

Film pochodzi z 2010 roku (grę wydano pod koniec 2012 roku) i miał na celu zaprezentowanie ogólnej idei gry, zebranie wszystkich pomysłów twórców i pomoc nowo dołączonym do Ubisoftu deweloperom w zrozumieniu, jak powinna wyglądać produkcja.

Choć animacje głównego bohatera przypominały ruchy z poprzednich odsłon, wciąż były bardziej zaawansowane niż w finalnym produkcie - co widać szczególnie podczas wspinaczki po drzewach.

Connor podczas cichych zabójstw korzystał z ukrytego ostrza, a nie tomahawku. Poza tym, w otwartej walce mógł używać z pistoletów - jak w czwartej odsłonie serii, Black Flag.

Potyczki były bardziej efektowne - Connor mógł chociażby wytrącać wrogom broń z ręki. Osady były natomiast bardziej zaludnione i nie brakowało osób, które prosiły głównego bohatera o pomoc, np. leki.

Jeden z najbardziej imponujących elementów - zachowanie śniegu - pozostał niezmieniony

Materiał nie przedstawia najprawdopodobniej „czystej” rozgrywki, co sugerują animacje i zbliżenia podczas walki.

29 marca na PC, PlayStation 4 i Xbox One zadebiutowało Assassin's Creed 3 Remastered, czyli odświeżona wersja gry - z lepszą grafiką i poprawioną rozgrywką.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze