Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

"Jak uderzanie w śmietnik pod wodą” - Battlefield 2042 krytykowany za motyw przewodni

Muzyka już w sieci.

W sieci opublikowano pełną - jak się wydaje - ścieżkę muzyczną Battlefield 2042. Nie może zabraknąć słynnego motywu przewodniego, który w najnowszej odsłonie zdaniem graczy brzmi dość dziwnie.

Kluczowy utwór zamyka poniższy materiał. Zaczyna się od 40:41. Poniżej - dla porównania - legendarny oryginał.

„Za każdym razem jest gorzej” - zauważa jeden użytkowników forum dyskusyjnego ResetEra, mając na myśli kolejne remiksy motywu przewodniego.

„Brzmi, jakby uderzali w śmietniki pod wodą” - kreatywnie opisuje niejaki „Moai”. „Przecież właśnie to będziemy robić w 2042 roku” - pochwala realizm inny gracz, który nazywa krytykę zbyt dramatyczną.

„Ktoś macha kotem z aluminiowym stożkiem na głowie w fabryce aluminium” - komentuje obrazowo użytkownik „Tokyo_Funk”. „Mi się podoba. Zarówno oryginał, jak i wersja grana na pile” - dodaje „Wawawun”.

Opinie na YouTube są bardziej przychylne. „Wiem, że jakość nie jest najwyższa, bo to przeciek, ale czuję melancholię tego świata” - ekscytuje się niejaki „Zavex”.

Oryginał z Battlefield 1942 przeszedł do historii, a każda kolejna odsłona otrzymała własną wersję motywu - chwalono zwłaszcza wydanie Battlefield 4, ze słynną końcówką ze zniekształconym dźwiękiem.

Za muzykę w Battlefield 2042 odpowiada Hildur Guðnadóttir - zajmująca się dotychczas filmami i telewizją - oraz Sam Slater, jej stały współpracownik i producent.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze