Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - dzielnice: rodzaje, jak wybudować

Tworzenie dzielnic, rozbudowa miast.

Dzielnice w Humankind to jedne z najważniejszych obiektów jeśli chodzi o rozbudowę miast. Za ich pomocą zwiększysz produkcję, przyspieszysz badania czy poprawisz wartość fortyfikacji. Z tej strony dowiesz się jak ustawiać dzielnice i jakie są ich rodzaje.


Na tej stronie:


Co dają dzielnice

By sprawdzić dostępne dzielnice musisz zaznaczyć dowolne, należące do ciebie miasto (1). Przy prawej krawędzi ekranu znajdziesz listę budynków do wzniesienia, podzielonych na zakładki. Jedną z nich są właśnie dzielnice (2). Na początku rozgrywki będziesz miał dostęp wyłącznie do trzech, lecz wraz z kolejnymi badaniami odblokujesz kolejne.

Każda dzielnica oferuje szereg profitów. Najedź myszką na interesujący cię obiekt, a na ekranie wyświetli się okno ze szczegółowymi informacjami (3) na jego temat. Część dzielnic pozwala zwiększyć przyrost żywności, inne poprawiają produkcję bądź poziom ufortyfikowania danego miasta.

Większość dzielnic w grze jest współdzielona pomiędzy cywilizacjami, jednak część z nich jest unikalna dla konkretnych. Przykładem może być tutaj chociażby Stupa, dostępna wyłącznie dla cywilizacji Maurjów, która oferuje mnóstwo bonusów do nauki, wpływów i religii.


Jak budować dzielnice

By wybudować dzielnice kliknij na interesującym cię obiekcie. Ekran budowy zostanie zamknięty, a dookoła miasta podświetlą się pola (4). Oznaczają one miejsca, w których możesz ustawić dzielnicę. Niektóre z nich będą lepsze dla danego obiektu - wtedy też nad poświatą pojawi się specjalny opis (5), który poinformuje cię, co zyskasz, jeśli ją tam postawisz.

Staraj się ustawiać dzielnice w sugerowanych przez grę miejscach. Nie oznacza to, że nie możesz wybrać innego. Pamiętaj jednak, by zawsze sprawdzić profity i kary związane z ulokowaniem danego obiektu - może się okazać, że budując daną dzielnicę w konkretnym miejscu więcej stracisz, niż zyskasz.

Po wzniesieniu dzielnicy miasto rozszerzy się o pole, na którym ją ustawiłeś. Przy kolejnej budowie będziesz mógł ustawić następną dzielnicę dalej - tak by stykała się z niedawno wzniesioną konstrukcją. W ten sposób możesz rozciągać miasta niemal bez końca.

Poprzednio: Humankind - budowa: kolejka tworzenia, koszt, czas budowy

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - jak rekrutować nowe jednostki

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze