Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - wiara, religia: dogmaty, wyznawcy

Wybór religii w imperium, wpływ na sąsiadów.

Religia pełni bardzo ważną rolę w Humankind. Za jej sprawą możesz zyskać mnóstwo premii do przemysłu, funduszy, nauki czy wpływów, wpłyniesz też na inne cywilizacje czy nastroje wojenne. Na tej stronie wyjaśniamy jak wybrać i rozwijać religie i czym są dogmaty.


Na tej stronie:


Wybór religii

By wybrać religię dla twojego imperium musisz osiągnąć przynajmniej 10 punktów populacji. Wtedy też na ekranie wyświetli się stosowne okno. Wybierzesz na nim podstawowe założenia wiary (1), a następnie potwierdzisz wybór (2). Od tego momentu tereny pod twoją kontrolą będą wyznawać określoną przez ciebie religię.


Rozwój religii, dogmaty

Rozwój religii odbywa się po części bez twojej ingerencji - z każdą turą będzie przenosić się na okoliczne tereny i na twoich sąsiadów. Dzięki temu zyskasz nowych wyznawców. Gdy uda ci się zebrać odpowiednią ich ilość, będziesz mógł wybrać nowy dogmat dla twojej wiary klikając w komunikat, który wyświetli się na ekranie.

Wybrać możesz spośród widocznych na ekranie dogmatów (3). Każdy z nich zapewnia premię do określonego aspektu twojego imperium - zwiększenie produkcji, wzmocnienie wiary czy poprawa skuteczności jednostek. By wybrać dogmat kliknij na nim lewym przyciskiem, a następnie w przycisk wybierz ten dogmat (4). Każdy z nich jest jednak unikalny - dwie religie nie mogą posiadać tego samego.

Dogmaty podejrzysz także z poziomu mapy. W tym celu kliknij na ikonkę religii (5) u dołu ekranu, a następnie na przycisk przejdź do ekranu dogmatów (6).

Tutaj sprawdzisz aktywne dogmaty (7) - czyli te, które wybrałeś wcześniej dla religii. Co ciekawe, dogmaty obowiązują nie tylko dla twojego imperium, ale także dla wszystkich, które wyznają stworzoną przez ciebie religię - zyskają oni również wspomniane premie z dogmatów. W tym oknie także sprawdzisz kto dzierży przywództwo religijne (8) - czyli która cywilizacja ma największe wpływy w danej religii.

Nie będziesz w stanie bezpośrednio ingerować w działanie innego imperium z poziomu religii. Jednakże, za pomocą niektórych dogmatów - jak Nałóż dziesięcinę na bogaczy - możesz wpłynąć na nastroje wojenne, co ułatwi ci prowadzenie wojen z innymi frakcjami.

Poprzednio: Humankind - jak ulepszać jednostki

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - dyplomacja, sojusze, relacje

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze