Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - zanieczyszczenie powietrza: jak zmniejszyć, lasy

Jak radzić sobie ze skażeniem powietrza.

Zanieczyszczenie powietrza to jedna z mechanik w Humankind, która pojawia się w końcowych epokach rozgrywki. Początkowo nie sprawia problemów, jednak jeśli nie będziesz monitorował tego aspektu bardzo szybko twoje miasta otrzymają potężne kary - co może nawet doprowadzić do przegranej. Na tej stronie wyjaśniamy jak radzić sobie ze skażeniem.

Mechanika ta pojawia się w grze wraz z awansem do epoki nowożytnej, potem przybiera na sile we współczesności. Spora część budynków - szczególnie te nastawione na przemysł zaczną generować zanieczyszczenie (1).

Przy niewielkiej ilości nie zauważysz nawet różnicy, jednak efekt ten będzie się z czasem kumulował. Gdy osiągnie on odpowiedni poziom, skażone miasta otrzymają -50% do stabilności i -10% do produkcji żywności - urośnie ona potem do -100% i -20%. Jak nietrudno się domyślić, gra z -100% karą do stabilności jest niemożliwa, przez co też doprowadzi do porażki.

Najprostszym sposobem radzenia sobie z zanieczyszczeniem jest budowa nowego typu dzielnic - lasów (2). Każdy tego typu obiekt zapewni -10 punktów zanieczyszczenia, niwelując wpływ mniej więcej jednego budynku związanego z przemysłem. Zbudujesz go jak typową dzielnicę - możesz przyłączyć go do dowolnego terenu przylegającego do miasta.

Wraz z przebiegiem rozgrywki zyskasz dostęp do technologii, które pozwolą ci konstruować budynki, które nie będą generować zanieczyszczeń. Wciąż jednak najlepszą metodą jest regularne sadzenie lasów - ważne, byś nie dopuścił do rozwinięcia się skażenia do 100%.

Poprzednio: Humankind - jak wygrać: zwycięstwo

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Humankind

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze