Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - żywność: jak zdobywać, wpływ na rozwój miast

Jak zwiększyć produkcję jedzenia.

Żywność to jeden z czterech zasobów - obok produkcji, funduszy i nauki - produkowanych przez miasta w Humankind. Jest on jednocześnie najważniejszy, gdyż pozwala na zwiększenie populacji, co z kolei wpływa na wzrost wydajności innych gałęzi czy możliwości rekrutacji wojsk. Z tej strony dowiesz się w jaki sposób zwiększyć produkcję żywności.

Zacznij od zaznaczenia dowolnego miasta (1) będącego pod twoją kontrolą. Gdy to zrobisz, u góry ekranu wyświetli się okno przedstawiające produkcję zasobów. Jednym z nich jest żywność (2). Jej produkcja przekłada się w bezpośredni sposób na zwiększenie populacji w mieście (3). Każda dodatkowa sztuka wyprodukowana w mieście skraca liczbę tur (4) potrzebną do pozyskania kolejnego mieszkańca.

Głównym sposobem na zwiększenie produkcji żywności jest budowa dzielnic rolniczych (5). Początkowo zapewniają one niewielkie wzrosty, jednak wraz z upływem czasu i wznoszeniem nowych budynków z zakładki infrastruktura zyskają one na skuteczności (6). Produkcję możesz też zwiększyć poprzez wprowadzanie konkretnych zasad czy dogmatów religijnych.

Musisz cały czas pilnować produkcji żywności, gdyż wznoszone wewnątrz miasta dzielnice i budynki mogą ją także obniżyć - tak samo jak plądrowanie terenów przez wrogie wojska. W skrajnej sytuacji - gdy produkcja spadnie do wartości negatywnej - zaczniesz po prostu tracić kolejnych ludzi w mieście, co spowolni rozwój i uniemożliwi rekrutację wojsk.

Poprzednio: Humankind - wpływy: jak zdobywać punkty wpływów

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - przemysł: punkty produkcji, jak przyspieszyć budowę

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze