Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - posterunki: jak zakładać, zajmowanie terytorium

Tworzenie osad na mapie.

Jedną z kluczowych mechanik rozgrywki w Humankind jest zajmowanie terenów poprzez ustawianie na nich posterunków. Pełnią one funkcje małych osad, umożliwiają pozyskiwanie surowców, a w późniejszym czasie można je także przekształcić w pełnoprawne miasta. W jaki sposób tworzyć nowe posterunki? Tego dowiesz się z niniejszej strony.

By stworzyć posterunek potrzebujesz dowolnej jednostki. Po zaznaczeniu jej musisz kliknąć w przycisk zajmij terytorium (1). Przycisk będzie jednak aktywny tylko wtedy, gdy będziesz miał odpowiednią ilość punktów wpływu (2).

Teraz musisz wskazać miejsce na mapie, w którym chcesz wybudować posterunek. Gra podpowie ci jeśli w okolicy znajduje się bardzo dobra lokalizacja - tego typu pole będzie podświetlone (3). Nie sugeruj się tym jednak za bardzo, gdyż posterunki warto umieszczać też w mniej dogodnych warunkach, ale na przykład przy jakimś zasobie.

Po kliknięciu na dane miejsce musisz odczekać maksymalnie kilka tur by posterunek został wybudowany i już będziesz mógł z niego korzystać. Pamiętaj, że z każdym stworzonym posterunkiem wzrośnie koszt kolejnego - tak samo jeśli będziesz chciał wybudować go daleko od swoich terenów.

Poprzednio: Humankind - epoka neolityczna: jak awansować do starożytności

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - miasta: jak tworzyc, rozwój

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze