Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror PT działa na PS5 - bardzo okrężną drogą

Potrzeba emulatora.

Horror P.T. - teaser anulowanego Silent Hills - wydano wyłącznie na PlayStation 4, a później skrupulatnie usuwano z dystrybucji, by po projekcie nie został żaden ślad. Pomimo wszystkich tych starań, teraz tytuł udało się włączyć na PS5.

Sposób znalazł Lance McDonald, popularny dataminer nie od dzisiaj przeczesujący pliki gier, choć związany z głównie z serią Souls. Teraz mężczyzna dokonał niemożliwego, choć metoda nie będzie zapewne dostępna dla „zwykłych śmiertelników”.

Po pierwsze, potrzeba legalnej kopii samego P.T., o co obecnie bardzo trudno. Grę włączamy następnie na PS5, ale na emulatorze - do czego wymagany jest sprzęt pozbawiony zabezpieczeń, a więc ze starszą wersją oprogramowania.

McDonald przez USB zdołał następnie przenieść emulator z P.T. na w pełni aktualną konsolę PlayStation 5, z nietkniętymi zabezpieczeniami. Gracz nie podaje oczywiście żadnych poufnych detali, by nie narazić się na gniew Sony, lecz całość działa, co potwierdza poniższy tweet:

Wygląda na to, że niedawny „jailbreak” PS5 - możliwość uruchamiania własnych programów na konsoli - będzie źródłem wielu podobnych eksperymentów. Niedawno informowaliśmy choćby o rozpakowaniu plików z płyty Demon’s Souls, gdzie znaleziono wzmiankę o wersji PC.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze