Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

P.T. - odblokowana kamera ujawnia sekrety horroru z PS4. Skrzywiony upiór i ukryte oczy

Nowy odcinek z cyklu Boundary Break.

Kanał Shesez udostępnił następny film z cyklu Boundary Break, w którym prowadzący profil odblokowują kamery w grach, co umożliwia odkrywanie różnych sekretów. Nowy materiał skupia się na P.T. - interaktywnej zapowiedzi skasowanego Silent Hills od Hideo Kojimy.

Wideo powstało we współpracy z Lancem McDonaldem, który w wolnym czasie zajmuje się odnajdywaniem tajemnic wspomnianego dema. Część sekretów przedstawionych w nagraniu już wcześniej ujawnił, ale nie zabrakło kilku nowości.

W sekwencji, gdy na gracza spada okno, Lisa - szlochająca postać, którą można spotkać i usłyszeć wiele razy podczas rozgrywki - stoi na piętrze. Okazuje się, że po chwili upiór chce skryć się w cieniu, ale przyjmuje nietypową pozę z wykrzywionymi nogami i znika.

Lisa w nietypowej pozie

Zbliżenie na ducha w tej scenie ujawnia, że kobieta uśmiecha się w złowieszczy sposób.

Uśmiech!

Ponadto maksymalne oddalenie kamery pozwala spojrzeć na całą mapę mieszkania, w którym toczy się akcja P.T. Budynek jest tak naprawdę labiryntem, składającym się z połączonych ze sobą pomieszczeń.

Labirynt

Poza tym odkryto, że za ścianami poszczególnych pokoi wyświetlane są obrazy poruszających się gałek ocznych - te same, które widać w końcowej sekwencji gry. Nie jest jasne, w jakim celu zostały umieszczone również na zewnątrz.

Tajemnicze oczy

W wideo jest również zaprezentowany kilka tygodni temu przez McDonalda spacer po miasteczku Silent Hill. Niektóre obiekty są nieukończone, ale prace nad obszarem były najprawdopodobniej na zaawansowanym etapie.

P.T. to wydany jedynie na PS4, niedostępny już w PS Store horror, który miał służyć jako zapowiedź wspomnianego Silent Hills. Projekt ostatecznie anulowano, a demo usunięto - interaktywną zapowiedź zachowali tylko gracze, którzy nie usunęli plików z dysku konsoli.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze