Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

P.T. - horror z PS4 przeniesiony na PC przez Polaka

Gra do pobrania za darmo.

P.T. to wydany jedynie na PlayStation 4, niedostępny już w PS Store horror, który miał służyć jako grywalna zapowiedź Silent Hills (do premiery tytułu nigdy nie doszło). Artur Łączkowski, 21-letni deweloper, odtworzył grę na PC i udostępnił wszystkim zainteresowanym (dzięki, Kotaku).

Projektant użył innego modelu jednej z postaci, ale zachował większość reszty elementów oraz oryginalne dźwięki. Rozgrywka wygląda tak samo, jak w pierwowzorze: przemierzamy wciąż ten sam korytarz, który co jakiś czas się zmienia.

To nie pierwszy raz, kiedy P.T. przeniesiono na PC. W lipcu informowaliśmy o konwersji przygotowanej również przez dewelopera-amatora, która została jednak usunięta na prośbę Konami. Swoją decyzję firma tłumaczyła kwestiami prawnymi.

To zdecydowanie gra dla osób o mocnych nerwach

Niewykluczone, że wersja przygotowana przez Artura Łączkowskiego podzieli los wspomnianego remake'u. Grę na PC można pobrać ze strony itch.io.

P.T. gracze zapamiętali w szczególności za niespotykany klimat i pomysł na rozgrywkę. Produkcja nie straszy nagłym obrazem i głośnym dźwiękiem, a raczej w sposób subtelny, więc można ją nazwać psychologicznym horrorem.

Jako że gry nie można już pobrać, niektórzy sprzedają konsole PS4 z zainstalowanym P.T. - oczywiście za wyższą cenę.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

P.T.

PS4

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze