Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mityczny pierścień i wzmianka o PC znalezione w kodzie źródłowym Demon's Souls

Intrygujące znaleziska.

Fani dotarli do wyciętej zawartości Demon's Souls na PS5 oraz znaleźli w kodzie źródłowym odwołania do wersji PC i PS4. Wszystko jest na płycie z grą.

Moderzy znaleźli sposób, aby odczytać dane znajdujące się na płycie Demon’s Souls oraz otworzyć pliki trójwymiarowych obiektów, co doprowadziło do odnalezienia kilku intrygujących przedmiotów. Jednym z nich jest owiany legendą pierścień.

W czasach oryginalnego Demon’s Souls Ring of the Chieftan wzbudzał wiele emocji. Miał to być rzadki pierścień, który podobno można było kupić od Yurta pod koniec gry po spełnieniu określonych warunków. Przedmiot tak naprawdę nie istniał i był tylko swego rodzaju żartem, na który próbowano nabierać nowych graczy (trochę jak darmowa Anaconda w Elite: Dangerous). Najwyraźniej BluePoint Games chciało na pewnym etapie urzeczywistnić ów żart, ponieważ model pierścienia znajduje się w plikach gry.

Poza tym fani odnaleźli ustawienia konfiguracyjne przeznaczone dla konsoli PlayStation 4 oraz wzmiankę o wersji gry na system Windows, która miała mieć problemy z fizyką materiałów i ubrań. Sugeruje to, że w pewnym momencie mogły trwać intensywne prace nad Demon’s Souls na PS4 i PC, choć równie dobrze może to być tylko pozostałość z wczesnych etapów produkcji.

Demon’s Souls Remake od premiery pozostaje grą ekskluzywną dla PS5. W grze znalazło się mnóstwo smaczków dla fanów, którzy wciąż rozwiązują kolejne tajemnice. Niewykluczone jednak, że za jakiś czas tytuł trafi także na PC - Sony wydaje się bardzo interesować tym rynkiem i zamierza wydawać więcej swoich produkcji poza PlayStation.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze