Skip to main content

Byliście w magicznej kuchni w Hogwarts Legacy? Można się do niej dostać przez ukryte wejście

Podejrzany obraz z owocami.

CIEKAWOSTKA | Jednym z niewielu pomieszczeń Hogwartu, którego nie zobaczyliśmy w filmach, a który pojawił się w książce, jest kuchnia Hogwartu. W Hogwarts Legacy to pomieszczenie również nie odgrywa ważnej roli, ale warto tam się wybrać, gdyż jest to miejsce absolutnie nietypowe.

Fani uniwersum Harry’ego Pottera być może zastanawiają się, skąd w ogóle w Wielkiej Sali brały się zawsze tak gigantyczne ilości pysznego jedzenia. Wbrew pozorom, nie było ono wyczarowywane, lecz ręcznie gotowane przez skrzaty domowe pracujące w kuchni znajdującej się bezpośrednio pod podłogą Wielkiej Sali. I właśnie w Hogwarts Legacy mamy możliwość odwiedzenia tego pomieszczenia.

Wejście do środka ukryto w okolicy Wielkich Schodów. Aby wejść do środka, trzeba najpierw odkryć Stronę Przewodnika przy pomocy zaklęcia Revelio. Następnie należy pogłaskać (dosłownie) gruszkę na obrazie i wejść do środka. Warto jednak wspomnieć, że możliwość wejścia do wnętrza odblokowuje się na dalszym etapie gry.

W kuchni możemy zobaczyć, jak pracowite skrzaty domowe przygotowują posiłki dla uczniów. Niektóre z nich są całkiem zabawne i od razu przywołują uśmiech na naszej twarzy. Jak dostać się do środka i jak dokładnie to pomieszczenie wygląda? Poniższy film odpowie na te pytania.

Zobacz na YouTube

Następna ciekawostka: Nawiązanie do Dark Souls w Hogsmeade

Read this next