Skip to main content

W Hogwarts Legacy można znaleźć miniaturowy mecz Quidditcha

Wnętrze pomieszczenia jest wypełnione sprzętem do gry.

CIEKAWOSTKA | Quidditch, imponujący sport czarodziejów rozgrywany na miotłach. Niestety, w grze Hogwarts Legacy nie dane nam jest wziąć udział w żadnym meczu, ale twórcy postanowili wypełnić jedno z pomieszczeń Hogwartu sprzętami do tej dyscypliny oraz stadionem w wersji mini.

Jednym z największych rozczarowań gry Hogwarts Legacy był brak możliwości rozgrywania spotkań w Qudditchu, pomimo że sport ten odgrywał istotną rolę na przestrzeni całej serii o Harrym Potterze. Według nieoficjalnych informacji, w pierwotnej wersji gry planowano zawrzeć ten sport, ale w toku prac z niego zrezygnowano. Szanse na dodatek do Hogwarts Legacy z Quidditchem są raczej nikłe, ale na osłodę dostaliśmy zapowiedź Harry Potter: Quidditch Champions.

Wróćmy jednak do Hogwarts Legacy. Jeżeli udamy się do gabinetu Madame Kogawy (nauczycielki latania), to w jego środku odnajdziemy mnóstwo przedmiotów odnoszących się do Quidditcha np. puchary czy tłuczki dla pałkarzy. Na jednym ze stolików odnajdziemy również skrzynię z piłkami. Być może jest to nawet ta sama skrzynia, którą ponad 100 lat później otworzy Olivier Wood przed Harrym Potterem w Kamieniu Filozoficznym.

Obok znajduje się jednak coś jeszcze ciekawszego - dokładna makieta stadionu do Quidditcha, który zbudowano obok Hogwartu. Na planszy zobaczymy niewielkie ludziki na miotłach, które rozgrywają mecz. Jak dobrze wiemy z fabuły gry, sezon Quidditcha został odwołany przez dyrektora Blacka ze względu na groźny wypadek, który wydarzył się tuż przed przybyciem naszego bohatera do szkoły magii.

Następna ciekawostka: Ukryte wejści do kuchni Hogwartu

Read this next