Skip to main content

Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Wyjaśniamy, jak grać i walczyć, rozwijać postać oraz zdobywać surowce.

Witajcie! Przed wami poradnik do gry Hades 2. Musieliśmy czekać parę dobrych lat na kontynuację świetnej gry akcji typu roquelike, która bazuje na mitologii greckiej. Ale było warto, bo druga część dostarcza masę pozytywnych wrażeń oraz wiele satysfakcjonujących wyzwań.

Nasz poradnik zawiera wszystkie najistotniejsze informacje, zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej doświadczonych graczy. Większość porad dotyczy rzecz jasna najważniejszego elementu gry - walki. Nie zabraknie również wskazówek dotyczących rozwoju postaci oraz zbierania kluczowych przedmiotów.

Rozsiądźcie się wygodnie w fotelach i przygotujcie na wiele godzin walki z najróżniejszymi potworami w grze Hades 2!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Podstawowe informacje, mechanika

W Hades 2 jesteśmy stopniowo wprowadzani w zagadnienia związane ze światem gry. Na poniższych stronach możecie pogłębić swoją wiedzę na temat podstawowych mechanik.

[Wkrótce aktualizacja]


Walka

Walka to najistotniejszy element gry, jak to w produkcjach typu roguelike. Warto znać najważniejsze aspekty zwalczania zjaw, aby móc pokonywać coraz bardziej skomplikowane poziomy.

Bossowie

[Wkrótce aktualizacja]


Rozwój postaci, eksploracja

Nawet najbardziej wyćwiczony w walce gracz nie zajdzie daleko bez wiedzy na temat prawidłowego rozwijania swojej postaci. Dlatego poniżej znajdziecie kilka cennych wskazówek w tym temacie.

[Wkrótce aktualizacja]


Interfejs i porady

Interfejs - oznaczenia

Jeżeli graliście w pierwszą część serii, to sprawnie odnajdziecie się w jej kontynuacji. Interfejs poza delikatnym odświeżeniem praktycznie nie uległ zmianie. Nowych graczy uspokajamy - nie jest on skomplikowany, więc i nowicjusze szybko nad nim zapanują.

  1. Poziom opanowania - poziom naszego bohatera, który ulega zapisaniu po każdym powrocie do bazy.
  2. Aktualny stopień podejścia - liczba informująca nas, jak wiele komnat przeszliśmy podczas aktualnego podejścia.
  3. Dary bogów - lista zdobytych i aktywowanych umiejętności, które otrzymujemy od bogów.
  4. Magia - wskaźnik energii wykorzystywanej do umiejętności specjalnych.
  5. Zdrowie - wskaźnik życia bohatera.
  6. Interakcje - komunikaty podpowiadające właściwy przycisk.
  7. Złoto - wskaźnik prezentujący zdobyte podczas podejścia złoto, które możemy wykorzystać podczas handlu.
  8. Wyposażenie - przedmioty, które ma do dyspozycji główny bohater podczas bieżącego podejścia np. narzędzia.

Wskazówki na start

- Graj cierpliwie. Gra polega na ciągłym podejmowaniu prób przejścia przez Podziemia. Każda porażka bohatera, to kolejny krok naprzód w rozwoju postaci i szansa na jej wzmocnienie w jego bazie, więc nie załamuj się niepowodzeniami, bo to integralna część gry.

- W trakcie walki ustawiaj się tak, aby wrogowie zgrupowali się w linii lub obok siebie. Wówczas twoje ataki specjalne mogą zranić większą ilość przeciwników, a ty unikniesz osaczenia przez wrogów.

- Postaraj się jak najszybciej opanować technikę odskoku. Jest bardzo przydatna przy uciekaniu oraz szybkich atakach.

- Nie niszcz elementów krajobrazu na poziomach, które przechodzisz. Póki nie są zniszczone, stanowią świetną osłonę przed przeciwnikami.

- Wybierając dary i umiejętności, najlepiej decydować się na początku podejścia na takie, które regenerują automatycznie zdrowie i magię np. poprzez stanie w miejscu lub zadawanie obrażeń wrogom.

- Podczas wybierania darów od Bogów, zwracaj uwagę na ich opisy. Szczególnie potężne dary mają często dodatkowy przymiotnik np. „epicki”.

- Ataki specjalne (prawy przycisk myszy) stosuj wyłącznie wobec większego zgrupowania potworów, aby efektywnie zużywać swoją magię.

- Jeżeli nie czujesz się jeszcze wystarczająco pewnie w grze, albo nie masz dobrze rozwiniętej postaci, to unikaj poziomów z bossami. Wejścia do nich są oznaczone niewielką trupią czaszką. Lepiej najpierw nabrać wprawy na łatwiejszych obszarach.

- Nie chcesz zbytnio wysilać się podczas walki i wolisz skupić się na przyjemnym poznawaniu fabuły? Nie ma problemu. Wystarczy wybrać tzw. tryb boski, który znacząco upraszcza rozgrywkę.

- Wykorzystuj każdą wizytę w swojej bazie (Rozdrożu) do maksimum. Ulepsz postać, wytwórz lepszą broń i odblokuj nowe umiejętności, aby ułatwić sobie następne podejście.

- Ucz się zachowania poszczególnych potworów. Zwracaj uwagę na to, czy dana zjawa ma np. broń długodystansową czy walczy na blisko. Dzięki temu możesz potem dopasować różne taktyki i bronie do wymagań danego poziomu.

- Umiejętnie zarządzaj zdrowiem i magią. Magia regeneruje się dość szybko, więc nie wahaj się jej wykorzystywać na trudniejszych przeciwników. Zdrowie dużo trudniej odzyskać, więc stawiaj na zachowawczą grę, zamiast brawurowych ataków.

Read this next