Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hades 2 - jak unikać wrogów, odskok

Jak uciec od niebezpieczeństwa.

Walcząc w grze Hades 2, wielokrotnie znajdziemy się w kryzysowej sytuacji. Jedyną opcją będzie ucieczka w nieco bezpieczniejsze miejsce komnaty. Poniżej opisujemy, jak wykorzystywać odskok, aby unikać wrogów podczas przechodzenia poziomów.

Odskok jest formą szybkiego uniku, ale ma również zastosowanie w ataku. Aby z niego skorzystać, wystarczy wychylić kontroler w pożądanym kierunku i wcisnąć przycisk odskoku. Wówczas bohater szybko się przemieści zostawiając za sobą smugę. Umiejętność odskoku szybko ulega odnowieniu, więc możemy wykonać serię podobnych ruchów.

Odskakiwanie przydaje się szczególnie w obronie, aby uniknąć ataku wielu przeciwników lub uciec ze strefy zagrożonej atakiem specjalnym potworów. Ponadto możemy skorzystać z odskoku, aby przemieścić się nad jakąś przeszkodą, której normalnie nie możemy pokonać np. skok nad wodą.

Wciskając przycisk ataku w trakcie odskoku sprawimy, że bohatera wykona atak specjalny, bardziej bolesny dla przeciwnika. Jest on zależny od posiadanego wyposażenia postaci. Naprawdę warto na jak najwcześniejszym etapie gry opanować technikę odskoku, gdyż dzięki niej możemy utorować sobie drogę do zwycięstwa z wymagającymi zjawami.

Szczególnie przydatna jest taktyka szybkiego doskakiwania, zadawania ciosów i odskakiwania na bezpieczną odległość. Zwłaszcza w przypadku, gdy mierzymy się z opancerzonym przeciwnikiem lub wrogiem posiadającym zdolność walki na dłuższy dystans.

Następnie: Hades 2 - zdrowie, jak odzyskać

Spis treści: Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hades 2 - główny bohater, czy jest Zagreus

Read this next