Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsza aktualizacja Hades 2 ułatwi zbieractwo. Twórcy podali, co dalej z wczesnym dostępem

W planach jest też patch z nowościami.

Twórcy z Supergiant Games podzielili się planami na rozwój Hades 2 we wczesnym dostępie. Wkrótce do gry trafi aktualizacja, która ułatwi zbieranie zasobów i poprawi sposób poruszania się głównej bohaterki.

Wymienione elementy trafią do gry w pierwszym większym patchu, który ukaże się jeszcze w maju. Twórcy wyjaśnili, że nie chcą, aby zbieranie zasobów i przygotowywanie narzędzi na wyprawę było dla graczy powodem dla frustracji, dlatego mechanika zostanie nieco przerobiona. Zmiany dotkną również bezpośrednio protagonistki.

Bardzo zależy nam na tym, aby Melinoe miała swój własny, wyrazisty styl, a gracze mogli ruszać się w walce w sposób zwinny, responsywny i ekspresyjny. Mamy kilka pomysłów na ulepszenie jej uniku i sprintu” - napisano w komunikacie na Steamie.

Zobacz na YouTube

W planach duży patch z nowościami

Hades 2 regularnie otrzymuje mniejsze hotfixy z poprawkami błędów, których twórcy nie chcą opisywać osobno. Na bieżąco zapoznają się jednak z opiniami graczy, by przygotować odpowiednie zmiany balansu broni, darów i przeciwników.

Prawdopodobnie po pierwszej aktualizacji pojawi się jeszcze co najmniej jedna, która wprowadzi dodatkowe usprawnienia i poprawki” - czytamy dalej. Następnie skupimy się na tworzeniu dużego patcha, który ukaże się za kilka miesięcy i będzie zawierać nowe funkcje oraz zawartość”.

Już dziś gracze raczej nie mogą narzekać na nudę. Grze brakuje jeszcze zakończenia, ale reszta rozgrywki jest zaskakująco rozbudowana. Nie dziwi więc fakt, że produkcja zbiera świetne oceny i bije rekordy popularności pierwszej części.

Na koniec wypada też wspomnieć, że od niedawna Hades 2 zakupimy w niższej cenie. Kwota została obniżona na stałe po tym, jak apele graczy i mediów dotarły do deweloperów z Supergiant Games.

Read this next