Skip to main content

Hades 2 - wszystkie lokacje i regiony

Prezentujemy wszystkie regiony i lokacje gry.

Obszar gry Hades 2 został podzielony na wiele stref, które są przyporządkowane do konkretnych regionów. Aby ułatwić rozeznanie w grze, poniżej znajdziecie zestawienie zawierające wszystkie lokacje i regiony dostępne w tym tytule.

We wczesnym dostępie gry możemy podjąć się próby przejścia dwóch ścieżek - w podziemiach lub na powierzchni. Dużo bardziej rozbudowana jest ta pierwsza droga. Składa się ona z czterech regionów. Ścieżka na powierzchni jest dwukrotnie krótsza. Każdy region posiada własnego strażnika (bossa). Kolejność występowania regionów jest zawsze taka sama. Zwykle na końcu każdego z nich znajduje się sklep Charona. Aby udać się do następnego obszaru, najpierw należy pokonać komnaty ze standardowymi przeciwnikami, a następnie wygrać walkę z bossem. Wyboru ścieżki przy danym podejściu dokonujemy na Rozdrożach - naszej bazie wypadowej.


Na tej stronie:


Regiony na powierzchni

Miasto Efira

Początkowy obszar na powierzchni. Składa się z dwóch mniejszych komnat, które prowadzą do rozbudowanej strefy z wieloma wejściami do następnych pomieszczeń. Naszym zadaniem jest odblokowanie głównego wyjścia [1]. Aby to zrobić, trzeba oczyścić 6 mniejszych komnat [2], w których znajdują tzw. pylony do zniszczenia. Zwróć uwagę, że komnat jest więcej niż 6, a więc możemy wybrać, o które nagrody chcemy powalczyć. Przy wejściu do każdej komnaty znajduje się drogowskaz, którym możemy podejrzeć widok z góry i zobaczyć, gdzie znajdują się cenniejsze miejsca. Po skorzystaniu z odblokowanego wyjścia, czeka nas walka ze strażnikiem regiony - Polifemem.


Uskok Tesalski

Drugi i ostatni obszar na powierzchni. Polega na przedzieraniu się przez pokłady okrętów wypełnionych przeciwnikami. Możemy tutaj spotkać m.in. Ikara, który będzie nam pomagał poprzez naloty na przeciwników. Na Rozdrożach możemy wykupić również dostęp do wyspy przyjacielskiej bogini Kirke oraz wyspy z uzdrawiającymi wodami, aby ułatwić sobie ten etap gry. Na końcu obszaru czeka nas walka z Eris. Po wygranej potyczce, wracamy na Rozdroża, a nasze podejście na powierzchni dobiega końca. Twórcy gry zapowiadają, że w przyszłości ta ścieżka gry zostanie znacząco rozbudowana.


Regiony w podziemiach

Ereb

Pierwszy obszar, który odwiedzimy w grze. Zainscenizowany na magiczny las wypełniony podstawowymi potworami. Pełni rolę etapu wprowadzającego, gdzie łatwo zdobywamy najprostsze odczynniki np. Psyche czy kości. Ponadto zapoznajemy się z układem całej gry. Na końcu obszaru czeka nas walka z Hekate.


Okeanos

Drugi region w podziemiach. Charakteryzuje się tym, że jest w nim sporo wody, z której wyskakują kolejni wrogowie. Często na tym etapie otrzymujemy dostęp do prób Chaosu. Podczas przechodzenia komnat warto uważać na wodne dysze, które spychają nas z bezpiecznych miejsc. Strażnikiem tego regionu jest Scylla i jej syreny.


Asfodel

Miniregion będący jedną z komnat Okeanosu. Zostajemy tam zesłani w losowych momentach, aby przejść próbę czasową. Wyzwanie polega na pozostawaniu w złotym okręgu, aż osiągniemy pułap 100%. Warto pamiętać, że będziemy wówczas atakowani przez licznych wrogów. Jeżeli będziesz przebywać poza okręgiem, licznik zacznie spadać do zera. Po ukończeniu próby, wracamy do Okeanosu.


Pola Żałoby

Trzeci region w podziemiach. Obszar cechuje się rozległością poszczególnych komnat, które przypominają dzikie łąki. Aby przejść dalej, musimy najpierw oczyścić daną łąkę z wszystkich dostępnych nagród i darów bogów. Na dalszym etapie gry warto wykupić inkantację Ożywianie żałobnej skorupy. Dzięki niej będziemy mogli podpalać drzewka, które wskażą nam drogę do wspomnianych nagród. Aby ułatwić sobie orientację w terenie, korzystaj ze złotych listków rozsianych na ścieżkach. W obszarze spotykamy również postać o imieniu Echo, a strażnikiem regionu jest Cerber.


Tartar

Czwarty i ostatni region w podziemiach. Najtrudniejszy obszar w grze. Spotkamy tam licznych przeciwników w ciasnych komnatach, a na dodatek będziemy czasami atakowani przez zegary z laserami. Tartar stanowi ostatni odcinek przed pojedynkiem z potężnym Chronosem. Przed samą walką odwiedzimy ostatni raz sklep Charona, gdzie możemy m.in. odnowić w całości swoje zdrowie.


Następnie: Hades 2 - jak zdobyć narzędzia

Spis treści: Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hades 2 - magia, czary, zdolności specjalne

Zobacz także