Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hades 2 - narzędzia: wędka, kilof, szpadel, tablica

Narzędzia służą gromadzeniu surowców.

Narzędzia w grze Hades 2 pełnią istotną rolę. Służą zbieraniu surowców, które następnie możemy przeznaczyć na rozwój naszej postaci. Łącznie w grze odnajdziemy cztery akcesoria zbierackie.


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Jak odblokować miejsce wytwarzania, Molly

Wytwarzanie narzędzi odbywa się w Srebrnej Sadzawce na Rozdrożach (główna baza), ale nie jest dostępne od początku gry. Najpierw musimy zebrać jedną sztukę Molly - żółtego kwiatu rosnącego w Erebie. Kwiat możemy zebrać ręcznie.

Po powrocie do bazy, należy udać się do bogini Hekate, gdzie odblokowujemy inkantacje. Za zebrany kwiat, wykup Rzemiosło Nocy. Od tej pory będziesz mógł wytwarzać bronie i narzędzia w Srebrnej Sadzawce.


Sierpowaty kilof

Sposób zdobycia: najprostsze narzędzie do zdobycia. Wystarczy zebrać jedną sztukę popiołów, które zdobywamy przechodząc areny w Erebie.

Zastosowanie: służy wydobywaniu złóż minerałów np. srebra.


Srebrny szpadel

Sposób zdobycia: potrzebujemy 10 jednostek srebra. Skorzystaj z sierpowatego kilofa, aby wydobywać srebro w strefach Erebu.

Zastosowanie: dzięki szpadlowi możemy odkopywać tajemnicze nasiona, które następnie możemy posadzić w odpowiednim miejscu na Rozdrożach, aby uprawiać rośliny.


Tablica pokoju

Sposób zdobycia: konieczne jest zdobycie 5 sztuk srebra i 5 sztuk Psyche. Oba surowce znajdziesz na początku gry w Erebie. Srebro wydobędziesz sierpowatym kilofem, a Psyche w ramach nagrody za pokonywanie przeciwników na właściwych arenach.

Zastosowanie: tablica umożliwia obłaskawianie Samotnych Cieni, co sprawi, że będziemy mieli nowych sojuszników oraz uzyskamy dodatkowe jednostki Psyche. Żeby dokonać obłaskawienia, musisz podejść do Samotnego Cienia w Erebie i przytrzymywać we właściwy sposób wskazywane przyciski, aby ukończyć sekwencję i otrzymać nagrodę.


Wędka poławiacza

Sposób zdobycia: najtrudniejszy sprzęt do zdobycia. Potrzebna będzie osnowa losu, którą możesz kupić u Handlarza na Rozdrożach. Brąz zdobędziesz dopiero na późniejszym etapie gry, gdy udasz się na powierzchnię.

Zastosowanie: wędka przydaje się do wyławiania stworzeń rzecznych z akwenów wodnych. Dzięki temu uzyskamy dodatkową ilość cennych kości. Gdy na arenie zobaczysz jakąś rzeczkę lub jeziorko, to sprawdź czy nie można skorzystać w tym miejscu z wędki.

Następnie: Hades 2 - najlepsze inkantacje na start

Spis treści: Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hades 2 - jak odblokować nowe bronie

Read this next