Skip to main content

Hades 2 - boss: Chronos, tytan czasu

Walka z końcowym bossem w podziemiach.

Na końcu ścieżki w świecie podziemi w grze Hades 2 mierzymy się w podwójnej walce z głównym antagonistą, którym jest Chronos. Na tej stronie odnajdziesz wartościowe informacje, które pomogą ci go pokonać.


Na tej stronie:


Jak przygotować się do walki

Walka z Chronosem składa się z dwóch etapów. Musisz mieć to na uwadze, aby zostawić sobie trochę życia na drugą arenę. Przed samym starciem warto dokonać prawidłowych przygotowań. Przede wszystkim, warto wykupić arkan o nazwie Wieczność i rozwinąć go maksymalnie. Dzięki temu będziemy mieć kilka żyć. Ponadto, przechodząc ostatni region w podziemiach - Tartar - zaglądaj do każdej komnaty z darami bogów, aby spotkać się z Hadesem, który zaoferuje nam dary ułatwiające finałową walkę.

Dodatkowo, niezwykle przydatny okazuje się przedmiot, który uzyskamy za obdarowanie Nemezis. Jest to pierścień o nazwie Złe oko. Jeżeli zginiemy w walce z Chronosem, a potem podejdziemy do starcia z nim po raz kolejny, to będąc wyposażonym w ten artefakt zwiększysz zadawane wrogowi obrażenia.


Walka z Chronosem - pierwsza arena

Pierwsza arena przypomina wąski korytarz. Chronos będzie przyzywał licznych wrogów. Na początku staraj się ustawiać po drugiej stronie komnaty względem głównego wroga, aby łatwiej eliminować jego sojuszników. W momencie, gdy będziesz miał nieco więcej wolnej przestrzeni, skup się na samym bossie.

Bardzo pomocne podczas walki z Chronosem jest granie z wykorzystaniem słuchawek. Tuż przed ciosem, Chronos wydaje specyficzny odgłos, wówczas możemy dokonać szybkiego odskoku w bezpieczne miejsce. Przydaje się to zwłaszcza, gdy boss wypuszcza złoty okrąg. Najbezpieczniej jest wówczas uciekać za jego plecy, gdyż okrąg porusza się tylko przed naszym oponentem.

Jeżeli dojdzie do sytuacji, że Chronos będzie miał niebieski pasek życia, oznacza to, że jest pod wpływem bariery ochronnej i nie możesz zadawać mu obrażeń. Najpierw musisz zlikwidować charakterystyczne sztandary, które tworzą dla niego pole ochronne.

Chronos lubi atakować szybkimi ruchami do przodu, parę razy z rzędu. Skup się wtedy na ciągłym odskakiwaniu, gdyż każdy cios może wyrządzić nam spore szkody. Ponadto boss posiada zdolność atakowania błyskawicznym ruchem wokół siebie, więc nie możesz podchodzić blisko niego na dłuższy moment. W walce z Chronosem szczególnie przydatne okazują się bronie dystansowe. Te przydają się szczególnie, gdy boss wyczarowuje wokół siebie liczne złote kule, które uniemożliwiają podejście do niego. To idealny moment, aby posłać jak największą ilość pocisków w jego stronę.

Po zredukowaniu paska zdrowia wroga do zera, przeniesiemy się na kolejną arenę, która tym razem będzie przypominać sporej wielkości koło.


Walka z Chronosem - druga arena

Nadal musisz zachować koncentrację, gdyż moce Chronosa są tutaj potężniejsze i bardzo łatwo możemy stracić całe nasze życie w błyskawicznym tempie. Gdy powierzchnia areny pociemnieje, uciekaj szybko do niewielkiego koła. Będzie to tymczasowo jedyne bezpieczne miejsce, gdzie nie otrzymamy sporych obrażeń.

Druga część pojedynku sprowadza się bardziej do szukania bezpiecznych stref, bo Chronos rzadko będzie przywoływać mniejszych wrogów. Dlatego przede wszystkim skupiaj się na odskakiwaniu w jasne strefy. Pozostawanie poza nimi może doprowadzić do szybkiej porażki. Na tym etapie przydają się wszystkie umiejętności i dary, które zwiększają szybkość naszych ruchów.

Nieco później, na arenie pojawią się również złote lasery. One również zadają mnóstwo obrażeń. Jest to kolejny moment, gdzie lepiej skupić się na ich unikaniu niż na samej walce.

Reszta umiejętności i zachowań Chronosa jest identyczna, jak na pierwszej arenie. Musisz konsekwentnie doprowadzić do jego drugiej porażki. Po walce pojawi się ogólne podsumowanie całego naszego podejścia. Tam możesz dokładnie przeanalizować m.in. w jakie umiejętności wyposażyłeś bohaterkę na przestrzeni całej ścieżki. Po walce możesz jeszcze zebrać nagrody na arenie i opuścić ją. Tutaj droga w podziemiach dobiega końca, a my wracamy na Rozdroża.


Następnie: Hades 2 - boss: Polifem, cyklop, ludożerca

Spis treści: Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hades 2 - Cerber, piekielna bestia

Zobacz także