Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hades 2 - zdrowie, jak odzyskać

Jak uleczyć naszą postać.

Jak to zwykle bywa, w każdej grze typu roguelike poziom życia to element krytyczny w rozgrywce. Jego niski pułap przyprawia o palpitacje serca wielu graczy, zwłaszcza gdy naprzeciwko nas staje chmara przeciwników lub potężny boss. Na tej stronie objaśniamy jak odzyskać zdrowie w grze Hades 2.


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Poziom zdrowia

Poziom naszego życia prezentuje czerwony pasek w lewym dolnym rogu ekranu. Zdrowie charakteryzuje się tym, że bardzo trudno jest je zregenerować, więc najlepiej … unikać jego utraty. Dlatego w trakcie walki polecamy grać defensywnie i rozsądnie, zamiast rzucać się w sam środek walki na każdej arenie.


Jak odzyskać zdrowie

Jeżeli już doznamy uszczerbku na zdrowiu, to warto wiedzieć jak je podreperować. Przede wszystkim służą do tego serduszka z czerwoną ikonką, które otrzymujemy za przejście areny oznaczonej tym samym symbolem. Dlatego jeżeli widzimy, że główna bohaterka ma mało życia, lepiej wybierać areny, na których możemy zdobyć dodatkowe punkty życia. Przy okazji zebrania takiego serduszka, maksymalny poziom życia powiększy się, dlatego te strefy są bardzo wartościowe.

Drugą opcją leczenia w trakcie przechodzenia kolejnych aren jest udanie się do sklepu Charona i wydanie odpowiedniej ilości złota na posiłek, który oferuje regenerację poziomu życia.

Część zdrowia odzyskamy również, jeżeli nasza bohatera ma przypisane odpowiednie dary bogów lub nabyte stałe umiejętności. Większość z nich działa na podobnej zasadzie - jeżeli pokonamy kilku wrogów, to część zdrowia zostanie przywrócona.


Jak zwiększyć poziom życia, Arkany

Poziom zdrowia możemy zwiększyć poprzez wybieranie odpowiednich darów bogów w trakcie przechodzenia aren lub poprzez wykup właściwych arkanów za walutę, którą w tym przypadku są popioły. Możesz tego dokonać na Rozdrożu, naszej głównej bazie. Musisz jednak zwracać uwagę, że istnieją takie perki, które mogą również obniżyć poziom życia. Zwykle jest to rekompensowane podniesieniem naszych możliwości magicznych i ofensywnych.

Następnie: Hades 2 - jak odblokować nowe bronie

Spis treści: Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hades 2 - jak unikać wrogów, odskok

Read this next