Skip to main content

Hades 2 - boss: Eris, wcielenie niezgody

Jak pokonać Eris.

Ostatnim bossem, którego musimy pokonać na powierzchni we wczesnym dostępie gry Hades 2 jest Eris, którą spotykamy na końcu Uskoku Tesalskiego. Ta strona zawiera wartościowe wskazówki ułatwiające walkę z tą przeciwniczką.

W walce z Eris bardzo przydadzą nam się dodatkowe życia oraz wszelkie umiejętności i dary bogów, które zwiększą prędkość naszego poruszania się. To wynika z faktu, że przeciwniczka posiada dwa podstawowe typy ataków. Pierwszym z nich jest bombardowanie areny. Na szczęście, przed eksplozją bomby zobaczymy na krótko czerwone koła. Oczywiście musisz wtedy zwiewać w strefy nieobjęte nalotem.

Drugi typ ataku, to broń palna, którą dysponuje Eris. Jest ona bardzo niebezpieczna, bo działa w formie strzelby lub pistoletu maszynowego. Zwróć jednak uwagę, że zasięg strzałow jest stosunkowo krótki. Najlepszą taktyką w tej sytuacji jest ciągłe odskakiwanie na drugi koniec areny.

Pewnym ułatwieniem są dwa kamienne filary ustawione w komnacie. Dają one nam pewną osłonę przed strzałami. Ulegają one jednak zniszczeniu po pewnym czasie, więc nie możesz stać za nimi nieustannie. Korzystaj z nich tylko w kryzysowych momentach, aby były dostępne przez dłuższy czas, a nie tylko na początku pojedynku.

Unikaj przebywania na czarnych plamach. Jest to smoła, która ulega podpaleniu pod wpływem eksplozji pobliskich beczek. Wraz z walką pożarów będzie coraz więcej, a tym samym, bezpiecznego miejsca na arenie coraz mniej.

Okazjonalnie Eris będzie naciągać swoją broń niczym łuk, o czym świadczy fioletowy symbol. Jeżeli będziesz korzystać ze sprintów oraz odskoków, to powinieneś uniknąć pocisku, ale warto wówczas ustawić się nieco dalej od wojowniczki, aby długość lotu strzały była znacznie większa.

Jeżeli Eris przywoła mniejszych wrogów, najpierw zajmij się nimi, a potem wróć do walki z bossem. Po pokonaniu Eris, możemy odebrać nagrody i opuścić arenę. Tym sposobem kończymy etap gry na powierzchni, który jest dostępny we wczesnym dostępie. Twórcy gry jednak zapowiadają, że ta ścieżka zostanie znacząco rozbudowana w kolejnych jej wersjach.


Następnie: Hades 2 - boss: Hekate

Spis treści: Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hades 2 - boss: Polifem, cyklop, ludożerca

Zobacz także