Skip to main content

Hades 2 - boss: Polifem, cyklop, ludożerca

Jak pokonać Polifema.

Polifem to jeden z niewielu bossów, których można spotkać będąc na powierzchni w grze Hades 2. Na tej stronie znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące walki z tą postacią.

Najważniejsza zasada podczas starcia z Polifemem to walczenie z nim na dłuższy dystans. Im bliżej jesteś, tym łatwiej możesz oberwać, albo od powolnych fal w kształcie czerwonych okręgów, albo od znacznie szybszych fal uderzeniowych.

Staraj się przemieszczać po obrzeżach areny, przeskakiwać nad falami i atakować Polifem od boku lub od pleców. Ten obszar jest naprawdę spory, a Polifem bardzo powolny, więc znajdziesz wiele bezpiecznych stref.

Co jakiś czas Polifem wskrzesi wokół siebie swoich pomagierów, którzy podobnie jak on, są dosyć powolni. Jeżeli będziesz przemieszczał się po obrzeżach areny, wszystkie potwory będą skoncentrowane w jej centrum. Warto wówczas korzystać z magii, aby zadawać obrażenia obszarowe.

Szczególnie uważaj na wrogów, którzy rzucają beczkami z ogniem. Po eksplozji, na obszarze pojawia się ogień, który również zadaje obrażenia, więc lepiej wtedy przemieszczać się po obszarach nieogarniętych pożarem.

Kiedy pomocnicy Polifema pojawią się, nadal możesz go atakować, ale lepiej zająć się najpierw jego wsparciem. Wówczas będziesz miał większy komfort w walce z nim samym. Tak jak zostało to wspomniane wcześniej, najlepiej dokonywać ataki bronią długodystansową. Najlepiej do tego sprawdza się np. czaszka lub ataki specjalne.

Następnie: Hades 2 - boss: Scylla

Spis treści: Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hades 2 - boss: Cerber, piekielna bestia

Zobacz także