Skip to main content

Hades 2 - zwierzęta, chowańce

Werbujemy nowych towarzyszów.

Gra Hades 2 oferuje nam interesującą funkcję. Jest nią możliwość przygarnięcia towarzyskich zwierząt, które będą nam pomagały w walce. Są to tzw. chowańce. Na tej stronie podpowiadamy jak je znaleźć oraz wyjaśniamy ich zastosowanie podczas rozgrywki.


Na tej stronie:


Jak odblokować zwierzęta

Aktualnie w grze mamy zaledwie dwa zwierzaki do oswojenia. Są nimi żaba Frinos oraz kotka Toula. Frinosa widzimy od początku gry w początkowym miejscu na Rozdrożach. Kotkę napotkamy na dalszym etapie gry. Początkowo możemy jedynie pogłaskać zwierzaki. Ich oswojenia dokonamy dopiero, gdy uda nam się aktywować inkantację Wierni towarzysze w kotle Hekate.

Żeby inkantacja w ogóle pojawiła się, musimy spełnić kilka wymagań:

 • należy kilkukrotnie pokonać Hekate.
 • aktywować inkantację Leśny zdrój życia.
 • odblokować wszystkie narzędzia i zaliczyć co najmniej dwa przejścia z wykorzystaniem każdego z nich.
 • pokonać po raz kolejny Hekate, aby odblokować dialog, w którym bogini poleci nam oswojenie zwierząt.

Do odblokowania inkantacji Wierni towarzysze potrzebujesz dwóch sztuk nektaru oraz jednego kwiatu lotosu. Nektar jest dostępny do kupienia u Przeklętego Handlarza, a lotos zbieramy w Okeanosie - drugim regionie w świecie podziemi.


Wiedźmi smakołyk

Kolejnym krokiem jest samo oswojenie zwierząt. Dokonujemy tego poprzez nakarmienie żaby lub kotki wiedźmin smakołykiem. Jedną sztukę otrzymamy za samo aktywowanie inkantacji Wierni towarzysze. Kolejne przysmaki możemy wytwarzać poprzez alchemię w kotle Hekate. Będziemy do tego potrzebować ponownie lotosu oraz gwiezdnego pyłu. Gwiezdny pył jest to substancja, którą zdobywamy poprzez Próby dostępne przy Nieprzeniknionym Kamieniu (znajdziesz go obok Srebrnej Sadzawki na dalszym etapie gry).


Żaba Frinos

Żaba Frinos jest banalnie prosta do oswojenia. Wystarczy podejść do miejsca, gdzie wracamy na Rozdroża przy każdym podejściu. Tuż obok okręgu siedzi wspomniana żaba. Podejdź do niej i nakarm ją. Od tej pory będzie na nas czekać przy Srebrnej Sadzawce.

Jeżeli przed kolejnym podejściem wybierzemy żabę, to otrzymamy następujące bonusy:

 • zwiększenie poziomu życia.
 • żaba zastępuję tablicę pokoju podczas obłaskawiania duchów. Dzięki niej nie musimy wykonywać sekwencji kliknięć.
 • rozwijając relację z Frinosem (gdy karmimy go kolejnymi przysmakami), zwiększamy ilość zadawanych obrażeń przez żabę, która będzie atakować przeciwników.

Kot Toula

Na podobnej zasadzie możemy przygarnąć do siebie kotkę Toulę. Tę spotkamy w dwóch miejscach w grze:

 • jeżeli jeszcze nie odblokowaliśmy przejścia na powierzchnię, to zwierzaka spotkamy przy wodach zdrojowych w Erebie - pierwszym obszarze świata podziemi.
 • jeżeli już mamy odblokowane wejście na powierzchnię, to kotka będzie okazjonalnie pojawiać się na pomoście na wybrzeżu Uskoku Tesalskiego - drugiego regionu podczas podróżowania na powierzchni. W pierwszej komnacie po pokonaniu Polifema.

Wystarczy nakarmić kota raz, aby ten zjawił się na Rozdrożach. Od tej pory możemy wybierać między zwierzakami. Oto bonusy związane z towarzystwem Touli:

 • otrzymujemy dodatkowe życie tzw. Przezwyciężenie Śmierci.
 • kot zastępuję wędkę - w ten sposób dużo łatwiej będziemy zdobywać kości podczas podejść.
 • Toula może atakować parę razy przeciwników. Ilość możliwych ataków w danej komnacie zwiększamy rozwijając relację z kotem.

Następnie: Hades 2 - najlepsze arkany na początek gry

Spis treści: Hades 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Hades 2 - upominki, podarki, jak obdarować

Zobacz także