Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Guild Wars 2: darmowa wersja, raidy i data premiery dodatku

Prawie jak Free to Play.

Guild Wars 2 otrzyma raidy, a grę możemy sprawdzić bez opłat - ujawnili twórcy podczas imprezy PAX. Osobno dowiedzieliśmy się także, że rozszerzenie Heart of Thorns zadebiutuje 23 października.

Screen z raidu

Osoby zainteresowane darmową wersją muszą mieć na uwadze pewne ograniczenia: mniej slotów na postacie i miejsca w ekwipunku czy limity w komunikacji i handlowaniu, które mają zapobiec nadużyciom przez spamerów czy handlarzy złotem.

Co więcej, do trybu World versus World wkroczymy dopiero od 60. poziomu doświadczenia. Więcej szczegółów i informacji znajdziemy na oficjalnej stronie.

W dowolnym momencie można oczywiście przejść do pełnego konta, poprzez zakup Heart of Thorns. Jednocześnie studio ArenaNet przestaje sprzedawać bazową wersję gry.

Nowością będą także dziesięcioosobowe raidy, dobrze znane z innych sieciowych produkcji RPG. Będą stanowić największe wyzwanie w grze. Pierwsza instancja tego typu pojawi się razem dodatkiem, a wraz z upływem czasu otwierane będą kolejne „skrzydła” lokacji. Deweloperzy zamierzają też regularnie dodawać całkiem nowe raidy.

Z wpisu na Twitterze dowiedzieliśmy się tymczasem, że Heart of Thorns zadebiutuje 23 października. Gracze trafią do krainy The Heart of Maguuma, oferującej kilka nowych lokacji.

Rozszerzenie zaoferuje również zupełnie nową mapę w trybie World versus World, nowy tryb rozgrywki PvP, a także wyczekiwane przez wielu fanów siedziby gildii.

Dodatek wprowadza dodatkową klasę postaci. To zręczny wojownik Revenant, korzystający z „legendarnych mocy”. Wszystkie profesje doczekają się także różnych specjalizacji, dzięki którym gracze zyskają nowe wyposażenie i umiejętności.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze