Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Guild Wars 2 zmierza na Steam - dekadę po premierze

Zagrało już 16 mln osób.

Guild Wars 2 już 23 sierpnia ukaże się na Steamie, niemal dokładnie dziesięć lat po premierze, która odbyła się 28 sierpnia 2012 roku. To pierwszy raz, gdy ta gra MMO pojawi się na „obcej” platformie.

Odpowiedzialne za produkcję studio NCSoft potwierdziło, że użytkownicy oryginalnego klienta, jak i sklepu Valve, będą mogli współpracować i rywalizować na tych samych serwerach.

Z okazji „premiery” przygotowano wydanie Guild Wars 2 Complete Collection, zawierające trzy rozszerzenia (Heart of Thorns, Path of Fire i End of Dragons), a także pięć sezonów odcinkowych opowieści fabularnych w ramach Living World, wypełniających luki w fabule na drodze do finału. Nie znamy ceny w złotówkach, ale podstawowa wersja gry jest darmowa, choć obarczona ograniczeniami.

W informacji prasowej pochwalono się, że w produkcję zagrało już ponad 16 milionów osób, a dzięki debiutowi na Steamie „całkiem nowe grono odbiorców, które nigdy nie miało okazji dołączyć do przygody, będzie mogło doświadczyć jednego z najbardziej fantastycznych światów w grach”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze