Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo 7 nie działa już całą dobę. Problemy z serwerami

Urok gier online-only.

Serwery Gran Turismo 7 nie działają już od doby na całym świecie. Oznacza to, że użytkownicy nie są w stanie praktycznie w ogóle grać w nową odsłonę cyklu.

Gracze nie mogą ścigać się w trybie wieloosobowym, co jest oczywiste przy niedziałających serwerach. Niedostępna jest jednak też kariera z wyzwaniami Cafe, zdobywanie licencji czy wykonywanie misji, a wszelkie poczynione postępy w pojedynczych wyścigach (takie można uruchomić) nie zostaną zapisane.

„W związku z problemem, który pojawił się z aktualizacją 1.07, musimy przedłużyć konserwację serwerów. Poinformujemy, kiedy proces zostanie zakończony. Przepraszamy za tę niedogodność i prosimy o cierpliwość” - napisali twórcy na Twitterze.

Twórcy zdecydowali się ograniczyć większość zawartości gry do trybu online z uwagi na potencjalnych oszustów. Z tego powodu Gran Turismo 7 w zasadzie niegrywalne bez połączenia z siecią.

Gracze nie ukrywają oburzenia i wyrażają nadzieję, że po obecnych problemach deweloperzy będą w stanie zmienić podejście i pozwolą w przyszłości uruchamiać tryby single-player także offline.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze