Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Motorsport porównana z Gran Turismo 7. Starcie gier wyścigowych Microsoftu i Sony

Poziom jest wysoki.

W sieci pojawiło się już pierwsze porównanie nadchodzącej Forzy Motorsport z dostępnym już od dłuższego czasu Gran Turismo 7. Mowa o grach wyścigowych z obozów Microsoftu i Sony, więc starcie wypada niezwykle ciekawie. Zwycięzcę trudno jednak wyłonić.

Warto nadmienić, że fragmenty z Forzy Motorsport pochodzą z oficjalnych pokazów gry, bo gra zadebiutuje dopiero 10 października, jednak ich jakość jest tak wysoka, że dobrze sprawdzają się w takim porównaniu. Specjalizujący się w tego typu materiałach kanał ElAnalistaDeBits wziął na warsztat oświetlenie, modele aut, pogodę, a nawet odbicia na karoserii.

Wnioski z tak wczesnego porównania? Nie ma jednoznacznego zwycięzcy. Zarówno Forza Motorsport, jak i Gran Turismo 7 prezentują bardzo wysoką klasę graficzną i pod względem wizualiów są na zbliżonym poziomie. Gdyby nie interfejs - i podpowiedzi w rogu ekranu - trudno byłoby w pierwszej chwili stwierdzić, którą grę pokazują kolejne ujęcia.

Wygląda więc na to, że prawdziwie decydująca walka odbędzie się na poziomie rozgrywki. Gran Turismo 7 uzyskało świetne oceny w recenzjach, a krytyka dotyczyła w większości bardzo wysokich cen aut w sklepie wewnętrznym. W pracach nad Forza Motorsport zespół Turn 10 Studios inspirował się... grami RPG, więc podejście jest dość ciekawe. Deweloperzy myślą podobno o zakrętach jak o potworach, które trzeba pokonać.

Ostatnio Turn 10 Studios pokazało odświeżony tryb kariery dla jednego gracza w ramach wydarzenia Forza Monthly. Rozgrywka czerpie garściami ze starszych odsłon serii, zwłaszcza z trzeciej i czwartej części, ale znacznie mocniej koncentruje się na budowaniu auta. Dowiedzieliśmy się też, że Forza Motorsport częściowo wymaga połączenia z siecią.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Forza Motorsport (2023)

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Gran Turismo 7

PS4, PS5

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze