Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Diablo 2: Resurrected starają się rozwikłać ukrytą zagadkę

Coś o klejnotach. Chyba.

Wygląda na to, że aktualizacja 2.5 dla Diablo 2: Resurrected wprowadziła zagadkę pamiętającą jeszcze czasy oryginału. Gracze ruszyli ze śledztwem, znajdując ukryty komunikat.

Sprawa sięga 2021 roku, gdy David Brevik - jeden z projektantów oryginału - zastanawiał się na Twitterze, czy remaster „wskrzesi także specjalny kod z klejnotu na czacie”. Teraz temat powraca ze zdwojoną siłą.

Mamy bowiem 2022 rok, gdy prowadzenie wspólnego śledztwa przez społeczność graczy jest dużo łatwiejsze. Zaczęło się właśnie od publikacji łatki 2.5. W wiadomości ogłaszającej wydarzenie Blizzard napisał na samym dole, że znalazł „zadziwiającą inskrypcję” w instrukcji do Diablo 2.

Jest też zdjęcie: notatnik z tajemniczym ciągiem znaków. Jak można się domyślać, fani tłumnie ruszyli do działania. Jeden z ekspertów zastosował szyfr Vigenère’a ze słowem kluczowym „Resurrected” i otrzymał treść - po przetłumaczeniu - „Tak wiele klejnotów, co znaczą te pomarańczowe liczby”.

Tajemnicze liczby

Użytkownicy przypomnieli też - bazując właśnie na wiadomości Brevika - że po kliknięciu na klejnot na czacie, na liście wiadomości pojawiają się niekiedy pomarańczowe liczby - jasne nawiązanie do wiadomości. Jak szybko się domyślono, każda z takich liczb koresponduje ze stroną, linią i słowem w instrukcji.

Trwa rozszyfrowywanie całej wiadomości, która ma łącznie - jakże by inaczej - 666 słów. Fani zapewniają, że znaleźli już 75 procent treści komunikatu, który mówi coś o „pozostałościach kamienia, kładącego fundmanety pod całe to zniszczenie” oraz o „samotnym złodzieju” i tak dalej.

Całość nie ma większego sensu, a postępy można podejrzeć w arkuszu Google. Co to wszystko znaczy? Teorii jest oczywiście wiele. Ci bardziej optymistycznie nastawieni gracze zapewniają, że coś związanego z Diablo 4. Realiści mają natomiast nadzieję, że to jakaś nowa opcja w samym Resurrected, jak oczekiwane od lat stackowanie klejnotów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze