Skip to main content

Blizzard wchłonął studio twórców remasterów Tony Hawk’s Pro Skater

Vicarious Visions to teraz Blizzard Albany.

Przedstawiciele Vicarious Visions ogłosili, że zakończono proces łączenia studia z firmą Blizzard. Zmieniono jednocześnie nazwę zespołu.

Informację przekazano we wpisie opublikowanym na oficjalnym profilu ekipy na Twitterze. Podkreślono, że nie zmieni się siedziba twórców, którzy pozostaną w dotychczasowym mieście - Albany.

Jak zaznaczono, Vicarious Visions skoncentruje wysiłki wyłącznie na grach Blizzarda, więc najpewniej nie będzie już pracować nad tytułami Activision. Przypomnijmy, że studio stworzyło udane remastery produkcji z serii Crash Bandicoot i Tony Hawk’s Pro Skater.

Wraz z połączeniem zespołu - zapoczątkowanym w styczniu 2021 roku - z firmą odpowiedzialną za Diablo i World of Warcraft doszło do zmiany nazwy ekipy, która od teraz znana jest jako Blizzard Albany. Obecnie trwają też poszukiwania nowych pracowników na różne stanowiska.

Vicarious Vision założono w 1991 roku, a w 2005 roku studio zostało przejęte przez Activision. Wśród najbardziej znanych dokonań deweloperów jest seria Guitar Hero, a jednym z najświeższych projektów jest Diablo 2: Resurrected, czyli odświeżona wersja kultowej gry.

Zobacz także