Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio twórców Kingdom Come: Deliverance wykupione przez THQ Nordic

Gra sprzedała się w 2 milionach kopii.

Przedstawiciele THQ Nordic poinformowali o wykupieniu czeskiego Warhorse - studia odpowiedzialnego za powstanie wydanego dokładnie rok temu Kingdom Come: Deliverance.

Wyjaśniono, że firma przejęła nie tylko zespół, ale również prawa do wspomnianej produkcji. Jednocześnie ujawniono, że od dnia debiutu gra sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy, przy czym większość rozeszło się na PC.

Warto zaznaczyć, że THQ Nordic jest właścicielem Koch Media, do którego należy z kolei Deep Silver, czyli wydawca Kingdom Come: Deliverance. Podkreślono, że przeprowadzona transakcja jest naturalnym następstwem dotychczasowej współpracy.

Kingdom Come: Deliverance toczy się w średniowiecznych Czechach

Zobacz: Kingdom Come Deliverance - Poradnik, Solucja

Przejęcie nie wpłynie na sposób funkcjonowania oraz zarządzania studiem. To oznacza, że czeską ekipą nadal pokierują jej założyciele, a więc Daniel Vávra oraz Martin Klíma.

W rozesłanym do mediów komunikacie dyrektor generalny Warhorse - Martin Fryvaldsky - podkreślił, że dołączenie do THQ Nordic jest dla zespołu „ważnym kamieniem milowym”. Twierdzi, że firma pomoże w tworzeniu „ekscytujących gier” i poszerzaniu „granic branży”.

Na razie nie jest jasne, czym obecnie zajmuje się studio. Opublikowana niedawno fotografia sugeruje jednak, że trwają prace nad kontynuacją Kingdom Come: Deliverance, która może być osadzona ponad sto lat po wydarzeniach z pierwszej części.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze