Skip to main content

Kingdom Come Deliverance - regeneracja: zdrowie, wytrzymałość, głód i sen

Jak zadbać o własną kondycję i podstawowe potrzeby.

W trakcie gry należy zwracać uwagę na wiele czynników mających wpływ na bohatera. Jednym z nich jest pasek wytrzymałości oznaczony kolorem żółtym. Jeśli główna postać biega lub walczy, to zamienia on kolor na niebieski i stopniowo się skraca. Kiedy zejdzie do zera, bohater musi na chwilę przystanąć i poczekać, aż pasek znów się zregeneruje.

Trwa to kilka chwil, jednak należy mieć na niego oko, ponieważ jeśli zmęczymy się w środku walki, to bohater może łatwo dać się zabić. Aby zwiększyć wytrzymałość bohatera dobrze jest często przemieszczać się biegając.

Jedzenie posiłków to najlepszy sposób na walkę z głodem. Aby uzupełnić zdrowie należy skorzystać z eliksiru albo położyć się spać.

Jeśli chodzi o zdrowie, to należy pamiętać, że nie regeneruje się ono samo. W tym celu potrzebne jest np. zjedzenie pożywnej strawy, skorzystanie z uzdrawiającego eliksiru lub wypoczynek (sen). Są to czynności wymagające nieco czasu, dlatego należy pamiętać, aby nowe podróże i starcia zaczynać z pełnym paskiem zdrowia.

Ponadto trzeba mieć na uwadze, że poważniejsze kontuzje (np. krwawienie, złamanie) wymagają skorzystania z bandaży. Ogólnie odpoczywać jest najlepiej w bezpiecznych, znanych nam miejscach lub np. karczmach oferujących noclegi.

Warto jeszcze pamiętać, że różne rodzaje pożywienia wpływają różnie na sytość. Przykładowo mięso z kaczki ma dużo więcej wartości odżywczych niż jabłko, ale termin przydatności jest krótszy.Aby poznać szczegóły posiadanych przez nas składników należy przejść do inwentarza i skorzystać z opcji info. Nie należy też zapominać, że w grze można się przejeść, co objawi się wolniejszą regeneracją wytrzymałości.

Zobacz także