Destiny

Nowe rozszerzenie okazuje się bardziej udane od The Dark Below, jednak wciąż można odnieść wrażenie, że mogło być lepiej.

Spotlight

Recenzja Destiny: Rise of Iron - więcej tego samego

Rewolucji brak, ale jest przyjemna rozgrywka.

ArtykułKwietniowa aktualizacja Destiny i przyszłość gry - rozmawiamy z Bungie

„Będziemy mieć jeszcze wiele okazji, żeby rozszerzyć historię”.

VideoVideo: Co Destiny 2 może pożyczyć od The Division

Produkcja Ubisoftu parę rzeczy robi lepiej.

Najważniejsze

16th September 2014

Destiny - Recenzja

15th September 2014

Digital Foundry kontra Destiny

8th December 2013

Destiny - nowy trailer

1st October 2013

Destiny - Gameplay-Trailer

1st October 2013

Destiny - Trailer

23rd May 2013

Destiny - Trailer

29th March 2013

Destiny - Trailer

Analitycy: Destiny 3 ukaże się w 2020 roku

Decyzja Bungie i Activision korzystna dla serii.

Analitycy z amerykańskiej firmy Cowen & Company w notce rozesłanej inwestorom odnieśli się do zerwania współpracy między Bungie a Activision. Przewidują, że Destiny 3 może zadebiutować w 2020 roku.

Recenzja Destiny: Rise of Iron - więcej tego samego

Recenzja Destiny: Rise of Iron - więcej tego samego

Rewolucji brak, ale jest przyjemna rozgrywka.

Jeżeli ktoś nie lubi Destiny, to Rise of Iron nie zmieni tej postawy. Dodatek nie rewolucjonizuje gry i nie sprawia, że staje się bardziej atrakcyjna. Miłośnicy znajdą jednak w tym rozszerzeniu dostatecznie dużo zawartości, by spędzić kilkanaście miłych wieczorów na strzelaniu do wszystkiego, co się rusza.

Krzywdzące byłoby stwierdzenie, że najnowsze DLC to tylko recykling znanej zawartości, choć niektóre elementy na to wskazują. Nowi przeciwnicy to kosmici Fallen o zmienionym wyglądzie, część misji toczy się na starych mapach, ale zaśnieżonych, a niezależni bohaterowie głoszą peany na temat nowej wersji rakietnicy Gjallarhorn. Większość czasu w Rise of Iron spędzamy jednak w zupełnie nowych strefach, eksplorując, szukając sekretów i bawiąc się tak dobrze, jak rok temu w The Taken King.

Historia jest tym razem zdecydowanie mniej intrygująca i wydaje się spisana na szybko. Niebezpieczna technologia ukryta głęboko pod ziemią trafia w niepowołane ręce i zagraża całej Ziemi. Tylko my jesteśmy w stanie powstrzymać Splicerów bawiących się cennym znaleziskiem.

Czytaj więcej...

Destiny to - po części - MMO. Z pewnością nie tradycyjne, ponieważ łączy elementy charakterystyczne dla gatunku z systemem walki typowym dla strzelanek. Pod względem struktury misji, zdobywania ekwipunku, a także przez obecność instancji i rajdów, mamy do czynienia ze stylem MMO - a w przypadku takich gier, sequel to zawsze pewien problem.

Dziś premiera Destiny: Rise of Iron

Czwarte większe rozszerzenie do sieciowej strzelanki.

Dzisiaj - 20 września - na PS4 i Xbox One debiutuje Rise of Iron, czwarte większe rozszerzenie do sieciowej strzelanki Destiny od Activision i studia Bungie.

Trailer Destiny: Rise of Iron pojawił się w sieci

Studio Bungie oficjalnie zaprezentuje rozszerzenie Rise of Iron do Destiny dzisiaj o godzinie 19, ale w sieci pojawił się już pierwszy zwiastun dodatku.

Już wczoraj wieczorem w sieci ujawniono szykowaną zawartość, a teraz możemy zobaczyć nowe treści w akcji - dzięki reklamie, która pojawiała się w aplikacji SnapChat.

Rise of Iron zawiera nową lokację na Ziemi, hub społecznościowy, zmutowaną wersję przeciwników Fallen, kolejny raid i strike, a także sporo wyposażenia do zebrania, w tym bojowe młoty.

Czytaj więcej...

Destiny 2 opóźnione, sequel miał ukazać się we wrześniu - raport

Sequel strzelanki Destiny miał ukazać się we wrześniu bieżącego roku, ale Bungie i Activision przesunęli datę premiery na późniejszy okres - informuje Kotaku, powołując się na anonimowe źródła.

Destiny 2 nie zostało nigdy zapowiedziane, ale jeszcze przed debiutem pierwszej części twórcy mówili o 10-letnim planie rozwoju marki, a nieoficjalne informacje od anonimowych deweloperów z Bungie wskazywały na premierę kontynuacji w 2016 roku.

Po premierze udanego dodatku The Taken King we wrześniu, projektanci nie podzielili się z graczami żadnymi planami związanymi z nową zawartością. Co jakiś czas wprowadzane są tylko czasowe wydarzenia - w grudniu były to wyścigi, w lutym użytkownicy otrzymają dodatkowy tryb PvP.

Czytaj więcej...

Destiny otrzyma transakcje cyfrowe

Dodatkowe animacje postaci za srebro. Misje za darmo?

Studio Bungie ogłosiło, że od 13 października rozpocznie oferować w Destiny kosmetyczne dodatki, do kupienia w ramach transakcji cyfrowych.

Destiny: The Taken King - Recenzja

Inwazja króla Oryksa to paradoksalnie najlepsza rzecz, jaka mogła wydarzyć się w Destiny. Najnowsze rozszerzenie The Taken King podkreśla atuty i jednocześnie eliminuje część aspektów uznawanych za wady.

Niektóre elementy nowego dodatku omówiliśmy już w pierwszych wrażeniach, ale atrakcji jest znacznie więcej i na każdym kroku można znaleźć coś nowego.

Po ukończeniu wątku fabularnego historia toczy się dalej. Niezależni bohaterowie przydzielają nam kolejne zadania związane z odparciem armii Oryksa. Pomagamy przy rozstawieniu sond na Dreadnaught'cie, dzięki czemu później patrolujemy krążownik zupełnie jak znane już ciała niebieskie.

Czytaj więcej...

Powrót do Destiny przypomina odwiedziny w rodzinnych stronach po dłuższej nieobecności. Wszystko wydaje się bardzo znajome, a jednak bardzo różni się od obrazów z pamięci. Pierwsze wrażenie z kontaktu z The Taken King jest zaskakująco pozytywne, nowy dodatek budzi zainteresowanie.

Najważniejsze zmiany w Destiny 2.0

Zadebiutowała nowa wersja gry.

„Destiny 2.0” to największa aktualizacja sieciowej strzelanki Bungie od czasu premiery, rozpoczynająca drugi „rok” zmagań Guardianów z przeróżnymi przeciwnościami losu.

Co nowego w Destiny: The Taken King

Więcej miejsca w skarbcu, schematy, tańce i inne.

Studio Bungie przeprowadziło wczoraj wieczorem prezentację na żywo, koncentrując się na dodatku The Taken King do Destiny. Poniżej znaleźć można luźny zbiór najciekawszych informacji i szczegółów.

Destiny: The Taken King ukaże się 15 września

Dodatek wprowadzi rajd oraz nowe specjalizacje dla każdej klasy.

Dodatek The Taken King do Destiny zadebiutuje 15 września - poinformowali przedstawiciele Sony na konferencji w Los Angeles. DLC trafi na wszystkie platformy: PS3, PS4, X360 i Xbox One.

Destiny: House of Wolves DLC - Recenzja

Pierwszy dodatek do Destiny nie oferował zbyt wiele zawartości, a obiecywane wzbogacenie historii okazało się szczątkowe. House of Wolves to krok w lepszym kierunku, chociaż nie jest rozszerzeniem bez wad.

DLC oferuje kilka misji fabularnych, nową przestrzeń publiczną oraz dodatkowe atrakcje dla miłośników poważnych wyzwań. Wprowadzono również inne zmiany, szczególnie wyraźne dla weteranów Destiny. Na pewno docenią modyfikacje zbierania surowców i wymiany ich na wartościowe przedmioty.

Historia prowadzi nas do Vestian Outpost - stacji należącej do królowej Awoken, gdzie poznajemy historię buntu i zdrady jakiej dopuścił się podległy władczyni klan the Fallen. Pod przywództwem niejakiego Skolasa, banda morduje strażników i wyrusza na eskapadę w celu zjednoczenia wszystkich klanów i podbicia znanych światów.

Czytaj więcej...

Giveaway: Koszulki Destiny i kody na House of Wolves

AKTUALIZACJA: Giveaway zakończony.

AKTUALIZACJA: Zakończyliśmy giveaway. Poniżej lista pięciu osób, które otrzymają od nas koszulkę oraz kod na dodatek House of Wolves na PS4. Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Trailer House of Wolves przypomina o premierze DLC do Destiny

Studio Bungie przygotowało premierowy zwiastun dodatku House of Wolves do sieciowej strzelanki Destiny.

Rozszerzenie zadebiutuje 20 maja na konsolach PlayStation 3 i PS4, a dzień wcześniej na platformach Microsoftu - X360 i Xbox One.

Fabuła rozszerzenia skupi się na tajemniczej królowej, którą gracze mogli spotkać wyłącznie w scenkach przerywnikowych w lokacji Reef. Użytkownicy pomogą kobiecie w ukaraniu zdrajców z jej szeregów.

Czytaj więcej...

ArtykułJak nowy dodatek do Destiny uatrakcyjnia tryb PvP

Zbliżające się House of Wolves wprowadzi tryb Trials of Osiris.

Endgame - określenie znane wszystkim fanom sieciowych produkcji MMO, oznaczające zajęcia, jakich gracze podejmują się po osiągnięciu maksymalnego poziomu doświadczenia. W przypadku Destiny element ten obejmuje przede wszystkim raidy, ale teraz twórcy chcą przygotować atrakcje także dla miłośników trybu „gracz kontra gracz” - Crucible.

Analiza nowości pokazanych w trailerze Destiny: House of Wolves

Bungie opublikowało krótki trailer, oferujący spojrzenie na dodatek House of Wolves do Destiny i wprowadzaną w DLC zawartość - w tym nowy hub społecznościowy w tajemniczej lokacji Reef.

Poniższy teaser potwierdza także, że istniejące legendarne pistolety (jak lubiany przez graczy Fatebringer) oraz pancerze (w tym zestawy z raidów Vault of Glass i Crota's End) będą mogły być aktualizowane do nowych poziomów.

Oznacza to, że nasze postacie awansują powyżej 32. poziomu (co stanowi obecny limit) - do 34, zachowując wywalczone wcześniej elementy ekwipunku.

Czytaj więcej...

Destiny: The Dark Below DLC - Recenzja

Najnowsze rozszerzenie do Destiny prezentuje nowy, lecz bardzo krótki wątek fabularny związany z powrotem mrocznego przywódcy Hive o imieniu Crota. Pozostała zawartość dodatku również nie imponuje.

Wszystko rozpoczyna film, opowiadający o upadku Croty i planach wskrzeszenia go w celu podbicia Ziemi. Ten uznawany za półboga tyran siał niegdyś pogrom, mordując bez litości wielu Strażników. Obecnie w stanie zbliżonym do śmierci tkwi w mrocznym krysztale na Księżycu.

Na Wieży spotykamy Eris Morn - jedyną Strażniczkę, która przeżyła spotkanie z Crotą. To właśnie ona zleca nam misję powstrzymania jego powrotu. Eris jest zarazem jedyną osobą w mieście, związaną z dodatkiem. Stoi na przystani, jak turysta, a sam Speaker nawet o niej nie wspomina. Władza ją ignoruje, mimo że posiada tak istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa reszty ludzkości.

Czytaj więcej...

Destiny z wersją demonstracyjną

Kilka misji na Ziemi dla graczy zainteresowanych sprawdzeniem gry.

Gracze zainteresowani zakupem sieciowej strzelanki Destiny mogą pobrać testową wersję produkcji, umożliwiającą stworzenie postaci i ukończeniu kilku misji.

Kolejna lokacja z DLC odkryta w Destiny

Misja z dodatku The Dark Below dostępna dla zwiedzających.

Gracze znaleźli sposób na dotarcie do kolejnej lokacji, którą twórcy strzelanki Destiny chcieli otworzyć dopiero za pomocą jednego z planowanych DLC.

Nowa „jaskinia skarbów” znaleziona w Destiny pomimo publikacji patcha

Niecały dzień po opublikowaniu aktualizacji do Destiny, rozwiązującej problem z „jaskiniami skarbów”, przedsiębiorczy gracze znaleźli alternatywny sposób na łatwe pozyskanie przedmiotów w sieciowej strzelance.

Poniższy materiał wideo od serwisu PS4Trophies ujawnia pokój w lokacji Rocketyard w Old Russia. Wrogowie odradzają się tu co kilka sekund, czyli w takim samym tempie, jak w jaskiniach w Skywatch, służących jako pierwsze miejsce do pozyskiwania przedmiotów, zanim proceder został ukrócony przez studio Bungie.

Należy wspiąć się na platformę, wycelować w pomieszczenie i strzelać do wszystkiego, co się porusza. Gdy już skończy się amunicja, możemy ruszać na zbiory - wszędzie leżą legendarne, rzadkie i zwykłe przedmioty.

Czytaj więcej...

Destiny - Recenzja

Destiny - Recenzja

Przed studiem Bungie długa droga, by Destiny przeszło do historii.

Świetny mechanizm strzelania, ogromna przyjemność z grania z przyjaciółmi i piękne efekty świetlne to zbyt mało jak na tytuł, który już z dniem premiery miał przejść do historii. Na razie udało się osiągnąć sukces po stronie biznesowej. Na pełne uznanie graczy Destiny musi jeszcze mocno popracować.

Nowa gra studia Bungie to połączenie klasycznej strzelanki i gatunku RPG, a całość spina klamra sieciowej gry dla wielu graczy, typu MMO. Przygodę rozpoczynamy od wprowadzenia fabularnego i to właśnie przedstawiona historia ma stanowić trzon wszystkich innych aktywności, trybów i mechaniki rozwoju postaci.

Układ Słoneczny przeżył wspaniały rozkwit, gdy nasze skromne okolice nawiedził tajemniczy obiekt o nazwie Traveler. Wiele martwych do tej pory planet zamienił w tętniące życiem ogrody; byt wzmocnił też ludzką rasę, wydłużając życie każdego człowieka. Ekspansja na inne ciała niebieskie i rozwój cywilizacji ludzkiej nie trwały jednak bardzo długo.

Czytaj więcej...

Digital Foundry kontra Destiny

Czy Destiny rzeczywiście wygląda identycznie na Xbox One i PlayStation 4? Wyrazisty obraz w 1080p i brak widocznych na pierwszy rzut oka różnic w płynności animacji sugerowałyby, że wersja na Xbox One wychodzi z porównania obronną ręką. Ale my chcieliśmy zajrzeć głębiej i przekonać się czy - po pierwsze - ustawienia graficzne na konsoli Microsoftu odpowiadają tym na sprzęcie konkurencji; i - po drugie - czy na późniejszych, bardziej wymagających poziomach deweloperom rzeczywiście udało się zapewnić płynne 30 klatek.

Czym jest Digital Foundry?

Wyspecjalizowana komórka Eurogamer Network. Zajmuje się analizą gier pod kątem technicznym: oprawy graficznej, wydajności, sztucznej inteligencji. Przygotowuje również testy i opinie na temat sprzętu. Zobacz wszystkie materiały Digital Foundry.

Czytaj więcej...

Destiny - Trofea / Osiągnięcia

Wszystkie trofea i osiągnięcia.

Destiny to najnowsza sieciowa strzelanina od studia Bungie - twórców popularnego cyklu Halo. Gra jest już dostępna na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Destiny otrzyma częstsze misje publiczne

Opublikowano kalendarz wydarzeń. Pierwszy raid dostępny od 16 września.

Bungie zapowiada, że publiczne misje w Destiny - scenariusze aktywne w określonych momentach dla wszystkich graczy - pojawią się w grze częściej.

Digital FoundryAnaliza wydajności: Destiny na Xbox One

Czy przejście na 1080p zrównuje grę z edycją na PS4?

To właśnie Destiny w wersji na Xbox One związane było z największymi pytaniami. Po udanym przejściu Diablo 3 z grafiki w rozdzielczości 900p do 1080p (z małymi potknięciami), na podobny krok zdecydowało się studio Bungie ze swoją strzelanką. Ale biorąc pod uwagę bogatszą oprawę, większą skalę, otwarty świat i liczne efekty graficzne, warto sprawdzić, czy przypadkiem nie musiano zrezygnować z jakości w innych elementach projektu.

ArtykułDestiny - dziennik redakcyjny

Dzień ostatni: Maksymalny poziom i nowe cele.

Destiny to sieciowa strzelanka science-fiction. Choć pewne elementy są tu nowe, gra studia Bungie jest mocno zakorzeniona w gatunku MMO (Massive Multiplayer Online).

Sieciowa strzelanka Destiny ze sporym patchem w dniu premiery

Sieciowa strzelanka Destiny ze sporym patchem w dniu premiery

Zmiany w broniach, klasach i statystykach.

Studio Bungie opublikowało pełną listę modyfikacji, jakie wprowadziła w dniu premiery aktualizacja strzelanki Destiny, wymagana do uruchomienia gry.

Zmiany obejmują zapewne szereg sugestii i spostrzeżeń zebranych podczas testów wersji beta. Usprawniono różne typy broni, klasy postaci, balans rozgrywki czy mapy do sieciowych pojedynków.

Zredukowano między innymi obrażenia, celność i stabilność karabinów szturmowych (Assault Rifle), a broń pulsacyjna (Pulse Rifle) otrzymała lepsze statystyki, z większymi obrażeniami i mniejszym odrzutem.

Czytaj więcej...

Microsoft reklamuje perfumy Destiny

Firma nie ma pozwolenia na promowanie strzelanki od Bungie.

Brytyjski oddział firmy Microsoft przyznał, że jest odpowiedzialny za stronę internetową Destiny Fragrance, która - teoretycznie - reklamuje perfumy Destiny.

Trailer Destiny łączy potyczki z kosmitami z muzyką Led Zeppelin

Activision i Bungie zaprezentowały kolejny zwiastun sieciowej strzelanki Destiny. Tym razem mamy do czynienia z filmem z aktorami i mnóstwem efektów specjalnych.

Skład Fireteam - tak w Destiny nazywają się trzyosobowe grupy wojowników - rusza na wycieczkę po Księżycu, Wenus i Marsie. Towarzyszy im Duch, czyli sztuczna inteligencja, której głosu użycza Peter Dinklage - Tyrion z Gry o Tron.

W zwiastunie wykorzystano utwór „Immigrant Song” zespołu Led Zeppelin.

Czytaj więcej...

Trailer Destiny zaprasza na Wenus

Bungie opublikowało nowy zwiastun sieciowej strzelanki Destiny. Materiał prezentuje wybrane lokacje na planecie Wenus.

Według oficjalnego opisu, druga planeta od Słońca była - przed wydarzeniami przedstawionymi w grze - „rajską krainą” i miejscem wielu intrygujących odkryć. Kontrolę na powierzchni przejęli jednak śmiertelni wrogowie mieszkańców Ziemi.

Gracze odwiedzą w Destiny kilka planet Układu Słonecznego. Twórcy nie poinformowali jeszcze o konkretnej liczbie lokacji.

Czytaj więcej...

Pełna wersja Destiny bez możliwości przeniesienia postaci z testów beta

Studio Bungie potwierdziło, że postacie stworzone podczas testów Destiny w wersji beta zostaną usunięte i nie pojawią się w pełnym wydaniu po premierze we wrześniu.

Podczas lipcowych testów deweloperzy nie byli jeszcze zdecydowani, czy wprowadzą opcję transferu. Twórcy zdawali się jednak opowiadać za skasowaniem postępów, by wszyscy gracze startowali z tego samego poziomu. Jak się okazuje, nie bez znaczenia są także kwestie techniczne.

„Od czasu bety kontynuowaliśmy szlifowanie i dopracowywanie gry” - napisano na oficjalnym blogu. „Sposób zdobywania doświadczenia kilka razy się zmienił. Dodano i usunięto przedmioty oraz opcje.”

Czytaj więcej...

Beta Destiny potwierdza ambicje studia Bungie

ArtykułBeta Destiny potwierdza ambicje studia Bungie

To wciąż wycinek gry, ale całość prezentuje wysoki poziom wykonania.

Miesiąc po pierwszych testach alpha, nadeszła pora na kolejny wycinek już bardziej doszlifowanego fragmentu Destiny. Tym razem mogliśmy poznać grę od początku, aż do osiągnięcia 8. poziomu postaci. Graliśmy w wersję na PlayStation 4.

Już na samym wstępie można zwrócić uwagę, że twórcy wysłuchali krytycznych głosów graczy, którym brakowało w wersji alpha choćby fragmentów fabuły. Po pięknej animacji wprowadzającej, widzimy jak naszą postać wskrzesza latający robocik o imieniu Duch, który następnie uczy nas podstawowych kroków. Poznajemy sterowanie, sposób interakcji z otoczeniem i oczywiście zasady strzelania.

Wieża to ostatni bastion Strażników. Tutaj możemy kupić broń i wyposażenie.

Czytaj więcej...

Beta Destiny dostępna na Xboksach

Beta Destiny dostępna na Xboksach

Ponownie uruchomiono serwery.

Strzelanka Destiny w wersji beta jest już dostępna na Xbox One i X360, nieco wcześniej niż pierwotnie planowano.

Edycja testowa miała zadebiutować na konsolach obu generacji od Microsoftu dzisiaj po południu, ale kody umożliwiające pobranie gry pojawiły się już wczoraj wieczorem.

Twórcy potwierdzili, że ukończyli planowaną konserwację serwerów wcześniej niż przewidywano, więc zdecydowali się zaprosić posiadaczy Xboksów już teraz.

Czytaj więcej...

Dlaczego nie ma polskiej wersji Destiny

Decyzja o lokalizacji zapadła na linii Activision i Bungie - przekonuje polski dystrybutor.

Destiny - jedna z najbardziej oczekiwanych strzelanek jesieni, ciepło przyjęta przez media i graczy uczestniczących w testach alpha i beta - nie ukaże się w polskiej wersji językowej. Dystrybutor gry w Polsce, firma Licomp Empirical Multimedia, wyjaśnia, że decyzja o lokalizacji zapadła na linii Activision - Bungie.

VideoVideo: Gramy w betę Destiny

Misja fabularna, miasto oraz mecz z innymi graczami.

Beta Destiny ruszyła w ubiegłym tygodniu na PlayStation 4 i PlayStation 3. Wkrótce do uniwersum dołączą gracze z Xbox One i Xboksa 360. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć, jak wygląda gra, zapraszamy do wspólnej przygody z Mateuszem, który pokazuje misję fabularną, zwiedza ostatnie miasto na Ziemi, a w drugim filmie prezentuje rundę PvP - gdy naprzeciw sobie stają gracze, robi się gorąco.

Co znajdziemy w wersji beta Destiny?

ArtykułCo znajdziemy w wersji beta Destiny?

Najważniejsze informacje o ruszających właśnie testach.

Testy strzelanki Destiny w wersji beta wystartowały wczoraj wieczorem na PlayStation 3 i PS4. Po przejściowych problemach z serwerami, PlayStation Network poradziło sobie z nagłym napływem użytkowników. Co dokładnie znajdziemy w nowej produkcji twórców Halo? Poniżej pomocny spis.

Jak dostać się do bety?

Najprostszy sposób to złożenie zamówienia przedpremierowego, gwarantującego kod do wykorzystania na oficjalnej stronie studia. Należy jednak pamiętać, że preorder musi być złożony w wybranych sklepach, aby otrzymać specjalny kod cyfrowy do rejestracji na stronie Bungie.net.

Czytaj więcej...

Destiny na Xbox One w 1080p, ale nie podczas testów wersji beta

Strzelanka Destiny zadziała na konsolach Xbox One w rozdzielczości 1080p, ale dopiero w pełnej wersji, a nie podczas rozpoczynających się wkrótce testów beta.

- Zawsze jest miejsce na poprawki - przyznał David „Deej” Dague z Bungie w rozmowie z serwisem IGN. - Wersja beta prezentuje obecny stan prac. Zaproszenie graczy do testów to dla nas duża pomoc, ponieważ nauczy nas czym jest nasz projekt, jak go usprawnić i uczynić jeszcze lepszym.

- Celujemy w 1080p na wszystkich platformach - dodał pracownik odpowiedzialny za kontakty ze społecznością. Nie jest jasne, czy miał na myśli także PlayStation 3 i X360.

Czytaj więcej...

Twórcy Destiny opowiadają o startujących jutro testach wersji beta

Twórcy sieciowej strzelanki Destiny przygotowali nowy materiał wideo, w którym deweloperzy mówią o rozpoczynających się jutro testach wersji beta.

- Myślę, że ludzie będą zaskoczeni ilością dostępnej zawartości - przewiduje Lars Bakken, główny projektant produkcji studia Bungie.

- Beta to dla nas ważny moment. Dowiemy się wiele na temat gry i tego, jak ją wspierać - dodaje Eric Osborne, zarządzający społecznością. - Mamy dużo technologii, które powstały z myślą o Destiny.

Czytaj więcej...

Beta Destiny w Polsce dla zamawiających w RTV Euro AGD i Empik.com

Osoby zainteresowane przystąpieniem do testów strzelanki Destiny w wersji beta mają ograniczony wybór sklepów. W Polsce klucze oferowane są tylko do zamówień przedpremierowych z RTV Euro AGD oraz Empik.com.

W przypadku tej pierwszej sieci oferta obejmuje preordery składane w sklepach oraz na stronie internetowej, a bonusem jest DLC Red Sparrow. W przypadku Empiku grę należy zamówić przez Internet, z DLC Vanguard Edition w ramach prezentu - poinformowała Eurogamer.pl przedstawicielka firmy ABC Data, zajmującej się dystrybucją gry na terenie naszego kraju wraz z Licomp Empirical Multimedia.

Zwolennicy wersji cyfrowych mogą liczyć na dostęp do testów także po zamówieniu bezpośrednio w PlayStation Store.

Czytaj więcej...

Jeden kod do testów beta Destiny to trzy zaproszenia do gry

Testy strzelanki Destiny w wersji beta nie są ograniczone dla osób zamawiających grę przed premierą. Okazuje się, że jeden kod przekłada się na trzy zaproszenia, więc gracze mogą zaprosić jeszcze dwóch znajomych, także tych bez preorderów.

Twórcy mają nadzieję, że w ten sposób uda się „zbudować pełną drużynę na wybranej konsoli!”

Testy rozpoczną się 17 lipca na urządzeniach PlayStation i 23 lipca na Xboksach, lecz osoby ze Stanów Zjednoczonych mogą już realizować kody na oficjalnej stronie Destiny (dzięki, DualShockers).

Czytaj więcej...

Destiny: nowy trailer, daty testów beta i edycja kolekcjonerska

Firma Activison opublikowała daty startu testów beta strzelanki Destiny, razem z nowym zwiastunem i szczegółami na temat edycji kolekcjonerskich.

Do testów przystąpią tylko gracze decydujący się na złożenie zamówień przedpremierowych. W przypadku konsol PS3 i PlayStation 4 dostęp zaplanowano od 17 lipca, a zwolennicy X360 i Xbox One zaczną zabawę od 23 lipca. W obu przypadkach datą końcową jest 27 lipca.

Wydawca przygotowuje dwie edycje kolekcjonerskie - Limited Edition oraz droższe Ghost Edition. Ten pierwszy komplet obejmuje metalowe pudełko na płytę, widokówkę i kilka papierowych dodatków, zestaw DLC oraz dostęp do planowanych dodatków.

Czytaj więcej...

Testy Destiny w wersji beta w lipcu także na X360 i Xbox One

Posiadacze Xboksów 360 i Xbox One sprawdzą strzelankę Destiny przed premierą. Start testów beta zaplanowano na koniec lipca - wynika z najnowszego trailera.

Datę ujawnia materiał wideo, który zobaczyć można obecnie w menu konsoli Xbox One (dzięki, Videogamer).

„Drobnym drukiem” dopisano, że do zabawy wymagany będzie abonament Xbox Live Gold, podobnie jak w przypadku konsol Sony, gdzie zagrają jedynie użytkownicy opłacający PlayStation Plus i decydujący się na zamówienia przedpremierowe. Nie jest jeszcze jasne, czy preorder będzie wymagany także na Xboksach.

Czytaj więcej...

ArtykułDestiny - wrażenia z wersji alfa

Obiecująca i rozbudowana gra twórców serii Halo.

Stopy stanęły na opuszczonych terenach rosyjskiego kosmodromu. Niebo przeszywały smugi kondensacyjne, a promienie zachodzącego słońca przebijały się przez piękne chmury. Po kilku krokach nad głową przeleciał statek obcych, z którego wyskoczyła grupa uzbrojonych i wrogo nastawionych jegomości. „Zaczyna się” - rzuciłem cicho pod nosem. Kilka godzin później wciąż bawiłem się w Destiny tak samo dobrze, i ciągle chciałem więcej.

Digital FoundryUpływający czas w Destiny

Imponujący materiał wideo pokazuje zmieniające się pory dnia i nocy.

Nasi koledzy z Digital Foundry przygotowali interesujący materiał wideo prezentujący zmienne pory dnia i nocy, a także okazjonalne efekty pogodowe w strzelance Destiny.

Kompozytor serii Halo pozywa studio Bungie

Marty O'Donnell został zwolniony w kwietniu.

W kwietniu tego roku zasłużony kompozytor Marty O'Donnell opuścił studio Bungie, gdzie pracował przez ponad dziesięć lat. Muzyk postanowił pozwać byłego pracodawcę do sądu.

Testy Destiny rozpoczną się w lipcu

Oraz: wyniki finansowe Activision; spadła liczba abonentów World of Warcraft.

Activision potwierdziło, że testy strzelanki Destiny rozpoczną się w lipcu tego roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jako pierwsi do gry przystąpią posiadacze zamówień przedpremierowych na konsolach PlayStation.

Activision wyda na Destiny 500 mln dol.

Wydawca podejmuje ryzyko, tworząc nową serię na następne 10 lat.

Dyrektor generalny Activision - Bobby Kotick - zdradził, że jego firma inwestuje 500 milionów dolarów w sieciową strzelankę Destiny, starając się wykreować kolejną wielką serię.

ArtykułGraliśmy w Destiny - połączenie Halo z World of Warcraft

Wrażenia z pokazu i nowe fragmenty rozgrywki.

Strzelanka jest tak dobra, jak dostępny w niej karabin snajperski. W Halo mamy UNSC Sniper Rifle System 99, posyłający grom w kierunku przeciwnika z każdym naciśnięciem spustu. Podobnie jest w Destiny - bez względu na to, jak nazywa się karabin, jaki ma poziom czy stopień rzadkości.

Bungie wyjaśnia brak Destiny na PC

„To nie takie proste...”

Już 9 września tego roku Destiny zadebiutuje w sklepach na całym świecie, ale tylko w wersjach PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Wielu graczy miało nadzieję postrzelać do kosmitów także za pomocą myszy i klawiatury, ale studio Bungie obecnie nie przewiduje takiej możliwości.

Destiny - nowy trailer

Destiny - nowy trailer

Roboty, strzelanie i granaty.

Studio Bungie zdążyło przygotować nowy zwiastun strzelanki Destiny na imprezę VGX.

Poniższy film przedstawia głównie ujęcia znane już z poprzednich trailerów, ale twórcy dodali kilka nowych ujęć, także z perspektywy pierwszej osoby.

W dalszej części widać również modele przeciwników i niektóre z dostępnych dla postaci gracza umiejętności specjalnych.

Czytaj więcej...

Destiny zadebiutuje we wrześniu

Testy rozpoczną się latem, w pierwszej kolejności na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Destiny, nowy tytuł twórców serii Halo, zadebiutuje 9 września 2014 roku. Do tej pory przedstawiciele Bungie sugerowali, że gra pojawi się wiosną.

Beta Destiny najpierw na PS3 i PS4

Beta Destiny najpierw na PS3 i PS4

Dla zamawiających przed premierą.

Beta gry Destiny będzie dostępna najpierw na PlayStation 3 oraz PlayStation 4 - ujawniło studio Bungie.

Sieciowa strzelanka, której akcja rozgrywa się w otwartym świecie, wejdzie w fazę bety w przyszłym roku. Użytkownicy obu konsol Sony otrzymają dostęp do wczesnej wersji, o ile złożą zamówienie przedpremierowe.

Podczas premierowego pokazu zaprezentowano także nowy zwiastun na silniku gry:

Czytaj więcej...

Ujęcia z rozgrywki w nowym trailerze Destiny

Ujęcia z rozgrywki w nowym trailerze Destiny

Z podziękowaniami dla fanów.

Studio Bungie opublikowało nowy zwiastun strzelanki Destiny, dziękując fanom za udane lato, pełne wystaw i prezentacji. W filmie znalazło się także miejsce na kilka nowych ujęć z rozgrywki.

Deweloperzy dziękują graczom za udział w targach. „Lato było dla nas niesamowitą przygodą” - napisali. „Odwiedziliśmy E3 i Gamescom, by zaprezentować światu Destiny. Na każdym kroku społeczność witała nas z pasją i entuzjazmem. To podziękowania dla was, razem z drobnym zwiastunem tego, co czeka w przyszłości.”

Destiny - nowy projekt od twórców serii Halo - zadebiutuje w 2014 roku, ukaże się na Xbox One, Xboksie 360, PS3 i PS4. Nie potwierdzono jeszcze wersji PC.

Czytaj więcej...

Dziennik deweloperski od twórców Destiny

Bungie o planetach, tworzeniu postaci i innych aspektach nowej produkcji studia.

Bungie opublikowało nowy materiał poświęcony strzelaninie Destiny. Deweloperzy opowiadają w nim między innymi o tworzeniu świata gry i umiejętnościach postaci.

Destiny - nowe informacje

Opis profesji, lokacji i przeciwników.

Oficjalna strona internetowa sieciowej strzelanki Destiny została zaktualizowana o nowe informacje dotyczące klas postaci i tworzonego przez Bungie uniwersum.

ArtykułDestiny pełne tajemnic - Wywiad

Rozmawiamy z twórcami ze studia Bungie o świecie gry, klasach postaci i fabule.

Podczas konferencji GDC w zeszłym tygodniu, Jos Staten oraz Chris Barrett z Bungie opowiadali o procesie tworzenia nowego świata. Opisali także w szczegółach niektóre informacje, które zaprezentowano już wcześniej, podczas oficjalnego ogłoszenia gry w lutym.

Destiny - grafiki koncepcyjne

Bungie prezentuje wizję świata fantasy z elementami science-fiction.

Bungie prezentuje wizję świata fantasy z elementami science-fiction.

Destiny - Grafiki koncepcyjne

Strzelanka w stylu MMO, osadzona w postapokaliptycznym świecie przyszłości. Premiera w 2014 roku.

Strzelanka w stylu MMO, osadzona w postapokaliptycznym świecie przyszłości. Premiera w 2014 roku.

Premiera Destiny dopiero w 2014 roku

„Nie pozostawiamy miejsca na spekulacje”.

W rozesłanej do mediów informacji prasowej, Activision wprost ogłosiło, żeby nie oczekiwać premiery Destiny w tym roku. Nowa gra Bungie nie jest ujęta w planach wydawcy na 2013 r.

Czy Destiny trafi na PC? - Raport

AKTUALIZACJA: PC, Wii U i Vita w kodzie źródłowym oficjalnej strony internetowej z preorderami.

Aktualizacja: W kodzie źródłowym strony internetowej z zamówieniami przedpremierowymi Destiny znalazły się wzmianki o platformach docelowych - poza konsolami Xbox 360 i PlayStation 3, znajduje się tu także PC, Vita, Wii U oraz sprzęt nowej generacji, określony jako PS4 i Xbox 720.

Destiny - Trailer, obrazki i pierwsze informacje o nowej grze Bungie

ArtykułDestiny - Trailer, obrazki i pierwsze informacje o nowej grze Bungie

Strzelanka w stylu MMO, „mityczne science-fiction”.

Activision oficjalnie zapowiedziało Destiny - nową strzelankę w stylu MMO, osadzoną w otwartym, postapokaliptycznym świecie przyszłości. Gra ukaże się na pewno na obecną generację konsol oraz PC. Premiera w 2013 lub 2014 roku.

Na początku tygodnia dziennikarze z całego świata zgromadzili się wokół sceny w studiu Bungie, by zobaczyć być może jedną z najbardziej oczekiwanych gier tych czasów. Według relacji naszego kolegi z brytyjskiej redakcji, zamiast pokazu błyszczących, pięknych obrazków i materiałów filmowych z rozgrywki, twórcy weszli na scenę, by opisać postapokaliptyczny świat. Było to podobno jednocześnie frustrujące i fascynujące. Wyglądało niemal tak, jak pamiętna scena z pierwszego Matriksa, kiedy Morfeusz mówi do Neo głębokim, mentorskim głosem, że nie można powiedzieć, czym jest Matrix, trzeba to zobaczyć samemu.

Obecnie, łatwiej jest wytłumaczyć, czym Destiny nie jest. Eric Hirshberg, szef Activision Publishing przekonuje, że nie jest to typowa gra MMO. Nie będzie też płatnego abonamentu. - Gdy zobaczyliśmy, jak poszczególne części Destiny zaczęły się układać w całość, zdaliśmy sobie sprawę, że jest to gatunek, którego nie można łatwo zdefiniować - wyjaśnia Hirshberg. - Zdecydowaliśmy się nie określać naszej gry jako przynależącej do któregoś z istniejących gatunków. Oznaczałoby to, że zaoferuje ona pewne, określone doświadczenie. Tymczasem uważamy, że Destiny przyniesie graczom coś zupełnie nowego.

Czytaj więcej...