Skip to main content

Activision o rozstaniu z Bungie: Destiny nie spełniło oczekiwań finansowych

Firma tłumaczy decyzję.

Na początku stycznia Activision zakończyło współpracę ze studiem Bungie, które zachowało prawa do marki Destiny. Podczas spotkania z inwestorami firma przedstawiła przyczyny nieoczekiwanej decyzji.

Dyrektor koncernu - Coddy Johnson - wytłumaczył, że jednym z powodów były niezadowalające rezultaty osiągane przez serię strzelanek. Zwrócił uwagę, że choć cykl spotkał się z uznaniem graczy i recenzentów, nie spełnił „oczekiwań finansowych” wydawcy.

Menedżer zaznaczył również, że prawa do Destiny w rzeczywistości nie należały do Activision. Firma słynie zaś z faktu, że kontroluje wszystkie swoje istotne marki, co pozwala swobodnie kierować ich rozwojem w celu zwiększenia generowanych zysków.

Destiny i Destiny 2 to strzelanki z elementami MMO

Johnson podkreślił również, że nierentowne dla branżowego giganta strzelanki „blokowały” zespoły deweloperskie, które pomagały Bungie w pracach nad grami. Teraz, po krótkim okresie przejściowym, ekipy ponownie staną się dostępne.

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Warto zaznaczyć, że decyzja o rozstaniu z twórcami Destiny nie spodobała się inwestorom Activision. Akcjonariusze wynajęli firmę zewnętrzną, by przeprowadziła śledztwo w sprawie nieoczekiwanego zerwania współpracy.

Zobacz na YouTube

W międzyczasie koncern potwierdził masowe zwolnienia - pracę straciło około 8 proc. wszystkich zatrudnionych, choć redukcja objęła głównie pracowników działu komunikacji ze społecznością i e-sportem. Co ciekawe, wydawca przekonuje, że miniony rok był dla spółki rekordowy pod względem wyników finansowych.

Źródło: GamingBolt

Read this next