Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny: The Taken King - Infuzja broni i zbroi (Infusion)

Jak ulepszyć ekwipunek poświęcając zbędne przedmioty.

W tym artykule wyjaśnimy i opiszemy proces infuzji (Infusion), czyli jedną z nowości w dodatku The Taken King. Procesowi poddać można nie tylko broń, ale i elementy pancerza. Odpowiednie korzystanie z tego systemu pozwoli zwiększyć poziomu Światła (Light Levels), co z kolei odblokuje dodatkowe aktywności.

Czym jest infuzja

Infuzja, jak wskazuje nazwa, to proces połączenia dwóch przedmiotów. W skrócie - używamy jednego obiektu, by ulepszyć inny (w ten sposób „zużywając” ten pierwszy, pobierając część jego wartości i mocy). Dzięki temu podnosimy statystykę ataku w przypadku broni lub statystykę obrony pancerza. To właśnie dlatego możemy liczyć na wzrost poziomu Light, który w The Taken King zależny jest od jakości naszego wyposażenia.

Dobrym przykładem może być tu jeden z mieczy, których proces zdobycia opisaliśmy już w naszym poradniku LINK. Void Edge zaczyna z wartością ataku 220, co nie wydaje się szczególnie imponujące. Warto więc nasz miecz ulepszyć.

By tego dokonać, musisz znaleźć inną broń typu Heavy (do tej kategorii zaliczane są miecze), która posiada wyższą wartość ataku. Może znajdziesz karabin lub wyrzutnię z wartością, powiedzmy, 255 punktów. Po procesie infuzji, atak Void Edge zostanie zwiększony - co prawda nie dokładnie do wartości tej drugiej broni, ale i tak różnica będzie odczuwalna.

Wymagania związane z infuzją

Cały ten proces może wydawać się lekko skomplikowany, ale - wręcz przeciwnie - jest dosyć prosty. Musisz po prostu mieć dwa przedmioty tego samego typu, co nie jest trudne. Poza tym, stosuj się do następujących zasad:

  • Przedmiot poddawany infuzji musi mieć mniejszą wartość ataku lub obrony
  • Przedmiot, który zostanie rozłożony w procesie infuzji, by wzmocnić inny przedmiot, musi mieć wyższą wartośc ataku lub obrony
  • Obydwa przedmioty muszą zaliczać się do tej samego roku (Year 1 lub Year 2)
  • Obydwa przedmioty muszą być tego samego typu (na przykład dwa egzemplarze broni ciężkiej)
  • Przedmiot, który zostanie rozłożony, nie może być wyekwipowany

Niezbędne zasoby

Proces infuzji może okazać się nieco kosztowny, przynajmniej na początku przygody z dodatkiem. W celu ulepszenia miecza Void Edge musieliśmy wydać 250 sztuk Glimmera, 10 Weapon Parts, 1 Mote of Light oraz 3 Legendary Marks (to nowa waluta w dodatku zastępująca stare Marki).

Warto zaznaczyć, że jedną broń (lub pancerz) można poddać infuzji parę razy, a więc porządne ulepszenie przedmiotu będzie wiązało się ze znacznym wydatkiem. Dlatego też należy zaplanować, w który sprzęt chcemy inwestować i nie używać infuzji na „byle czym”.

Jak dokonać infuzji

Weź przedmiot, który chcesz ulepszyć i wyposaż go odpowiednim slocie w ekwipunku. Upewnij się, że obydwa przedmioty są z tego samego roku (przedmioty z The Taken King mają w prawym górnym rogu ikonkę dodatku). Następnie najedź kursorem na broń lub pancerz, który chcesz ulepszyć i wyświetl detale na temat przedmiotu.

Przy detalach przedmiotu zobaczysz listę zasobów

Na ekranie statystyk przedmiotu w lewym dolnym rogu zobaczysz opcję infuzji. Wyświetlą się tam też niezbędne materiały. Wybierz tę opcję, jeżeli przygotowałeś obydwa przedmioty. Wyświetli się ostrzeżenie, które da znać, że pozbędziesz się broni lub pancerza o wyższej wartości. Później wybierz przedmiot, który chcesz rozłożyć, by dokonać infuzji w słabszy przedmiot.

To wszystko, otrzymasz ulepszoną broń lub pancerz. Miłego eksperymentowania z kolejnymi infuzjami.

Wróć do głównej strony - Destiny: The Taken King - Poradnik, Solucja.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze