Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny: The Taken King - Strike Shield Brothers

Starcia z Valus Tlu'urn i Valus Mau'ual.

Dla przypomnienia - misje Strike to zadania grupowe dla trzech graczy. Mogą być wykonywane z nieznajomymi lub z przyjaciółmi. Polegają na wykonaniu kilku celów i likwidowaniu przeciwników. Gracze walczą też z bossami, potężniejszymi wrogami, trudniejszymi do pokonania. Do misji przechodzimy z poziomu mapy galaktyki.

Statek Cabali

Po wybraniu misji wylądujecie na terenie Mausoleum. Na ekranach zobaczycie cel misji: „Board the Cabal Ship”. Musicie przedostać się na statek rasy Cabal. Wyciągnijcie Ghosta i podążajcie w kierunku punktu wskazującego cel, zobaczycie w oddali okręt, a także pierwszych - prostych do pokonania - wrogów. Pokonajcie wszystkich.

Pędźcie dalej w stronę celu, wejdziecie na statek i do jego wnętrza. Przedzierając się nieco dalej traficie do lokacji Dentalion Exodus VI, a wasz cle zmieni się na „Find the Siege Team”. W praktyce jednak chodzi tylko o eksterminację kolejnych grup przeciwników.

Przemieszczajcie się dalej patrząc na wskaźnik celu misji, pokonujcie wrogów. W końcu drogę zablokuje wam Goliath Tank, wtedy wasz cel się zmieni - musicie pokonać potężną maszynę. Najlepiej rozdzielcie się, nie stójcie w jednym miejscu - ale nie odchodźcie też za daleko od siebie, by być w stanie pomóc wstać powalonemu towarzyszowi. Pamiętajcie, że krytyczne obrażenia zadacie w słabym punkcie na nogach. Kiedy jedna z nóg zacznie płonąć, wszyscy skupcie ogień na innej, tak do momentu aż czołg upadnie.

Po załatwieniu czołgu otrzymacie kolejne zadanie - musicie dotrzeć na mostek statku. Będziecie musieli zawrócić, by znaleźć drogę, dlatego znów skorzystajcie z pomocy Ghosta, by głosem Nolana Northa poprowadził was dobrą ścieżką. Traficie w końcu do obszaru z przeciwnikami typu Taken, których musicie pokonać, nie powinni sprawiać problemu. Idźcie dalej podążając za wskaźnikiem Ghosta i pokonując przeciwników, nie zdarzy się tu nic szczególnego, nie pojawi się straszny wróg. W końcu dotrzecie do Narthex. W centrum pokoju musicie użyć Ghosta w oznaczonym miejscu, by rozpoczęła się walka z bossem.

Jeden z braci Valus

Boss: Bond Brothers

To starcie - jak wskazuje tytuł - z braćmi. Pierwszy, Valus Mau'ual, jest poważniejszym oponentem i na początku wkroczy na arenę. Jest agresywny, w przeciwieństwie do wielu innych bossów w Destiny. Lubi podbiegać i atakować bohaterów z bliska, uderzeniami.

Pamiętajcie, by trzymać się jak najdalej od oponenta jak to możliwe, gdy biegnie w waszą stronę, po prostu uciekajcie - pozostali Guardianie niech w tym czasie strzelają do wroga. Zauważcie, że czuły punkt znajduje się na głowie bossa, celujcie więc w to miejsce. Jak zwykle, w pewnym momencie pojawią się też zwykli wrogowie (tak zwane „addy”), więc oddelegujcie kogoś, by się nimi zajął.

Gdy zdrowie Mau'uala opadnie do konkretnego poziomu, boss odejdzie, a jego miejsce zajmie jego brat, Valus Tlu'urn. Ten jest nieco prostszy, głównie dlatego, że nie atakuje bez przerwy równie agresywnie. Używa przede wszystkim rakiet, których stosunkowo łatwo uniknąć - na ziemi są znaczniki w miejscach, w których spadną pociski. Dobra strategia to pozostawanie w ruchu.

Co jakiś czasu Tlu'urn aktywuje też tarczę. Nie marnujcie naboi, poczekajcie aż osłona zniknie. Możecie też wbiec przez nią i atakować go z bliska, jeżeli macie przy sobie miecz. W trakcie tego starcia też pojawią się normalni wrogowie, których szybko należy się pozbyć. W pewnym momencie na arenę powróci Mau'ual. To dobry moment na wykorzystanie mocy Super. Walka będzie chaotyczna, musicie dopasować strategie to obydwu braci. Pamiętajcie o uciekaniu przed agresywnym bratem, jego wykończcie jako pierwszego.

To wszystko, po walce zbierzcie cenny loot.

Wróć do głównej strony - Destiny: The Taken King - Poradnik, Solucja.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze