Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Destiny i Valorant łączą siły - pozywają projektantów cheatów

GatorCheats w opałach.

  • Bungie i Riot Games chcą zakończyć działalność GatorCheats
  • Firma produkuje i tworzy programy z cheatami dostępne na PC

Twórcy Destiny i Valorant nawiązali współpracę, by wystąpić na drodze prawnej przeciw projektantom i sprzedawcom cheatów do strzelanek. Studia domagają się, by firma GatorCheats zakończyła działalność.

W przeszłości prawnicy studia Bungie zdołali ograniczyć sprzedaż aplikacji do oszustw wspomnianej firmy, lecz istnieją podejrzenia, że cheaty cały czas można kupić - na stronie internetowej dostępnej tylko dla zarejestrowanych, zaufanych użytkowników.

Poniżej można obejrzeć dokumentację, która trafiła do sądu Centralnej Kalifornii.

Riot, Bungie lawsuit by Polygondotcom

GatorCheats, jak inne podobne firmy, sprzedaje cheaty w formie abonamentowej - gracze płacą nawet kilkadziesiąt dolarów miesięcznie, by mieć stały dostęp do programów zapewniających chociażby widzenie przez ściany czy wspomaganie celowania.

W pozwie podkreślono, że cheaty naraziły obydwa studia na straty rzędu milionów dolarów. Nie sprecyzowano w jaki sposób, ale chodzi zapewne o czas i zasoby poświęcone na walkę z oszustami, a także ewentualne potencjalne straty związane z graczami, którzy zniechęcają się do zabawy i nie wydają pieniędzy na mikropłatności.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze