Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny: The Taken King - Wszystko o Armsday

Odwiedzamy Banshee-44 i testujemy broń.

W tym artykule wytłumaczymy wszystko co powinniście wiedzieć na temat tak zwanego Armsday w Destiny: The Taken King. Dowiecie się jak działa testowanie broni i jak działa system reputacji typu Gunsmith przy odwiedzaniu Banshee-44. Ten NPC nie był wyjątkowo istotny przed premierą dodatku, ale teraz sporo się zmieniło.

Uwaga: Nowy Armsday rozpoczyna się w każdą środę. Macie więc tydzień na wykonanie wszystkich testów broni, które zleci Banshee-44. Po siedmiu dniach możecie wrócić po kolejne rodzaje broni.

Czym jest Armsday?

Armsday to dzień, w którym Gunsmith Banshee-44 oferuje nowe zestawy broni dla Guardianów do przetestowania w różnych warunkach. Odwiedź tego sprzedawcę w Tower, a zobaczysz listę broni. Możesz wybrać tyle, ile chcesz. W skrócie, można powiedzieć, że to po prostu inna forma znanych już z gry zleceń typu bounty. Przy okazji, to także niezła okazja do sprawdzenia różnych rodzajów broni - innych niż te, których używamy zazwyczaj.

Opis zadania-testu widoczny jest przy opisie broni

Kiedy wybierzesz broń (lub kilka), wyposaż ją, a następnie z ekranu ekwipunku wybierz ją, by zobaczyć opis i statystyki - będzie tam wyjaśnione, co konkretnie powinieneś zrobić, by poprawnie wykonać i ukończyć test broni. Może się zdarzyć, że - przykładowo - będziesz musiał pokonać określoną liczbę graczy w Crucible używając danej pukawki, albo zdobyć konkretną liczbę precyzyjnych zabójstw w normalnych misjach PvE.

Warto zaznaczyć, że zlecenia dotyczące testowania broni nie są w ogóle wymieniane jako misje w dzienniku questów. Opis zlecenia i testu jest po prostu dostępny przy opisie broni, tam też znaleźć można wskaźnik śledzący postęp całego zlecenia.

Gdy zakończysz proces testowania wybranych broni, możesz używać ich dalej do końca siedmiodniowego okresu, albo rozłożyć je na zasoby. Po wykonaniu testu automatycznie zdobywasz reputację typu Gunsmith, dlatego nie musisz nawet wracać do Banshee-44, by „oddawać” misję.

Czym jest Gunsmith Reputation?

Gunsmith Reputation to typ punktów reputacji przyznawanych za każde ukończenie testu bojowego broni. Tak jak w przypadku Cryptarcha i Eris Morn, tego rodzaju reputacja ma kilka poziomów, na które możesz awansować - co owocuje różnymi nagrodami i nowymi możliwościami.

Jeżeli mowa o nagrodach, gracze zyskają możliwość zakupu pewnych broni typu legendarnego po osiągnięciu konkretnego poziomu reputacji. W połączeniu z nowym, ulepszonym systemem lootu, oznacza to, że nie trzeba obawiać się otrzymania broni, którą już posiada się w ekwipunku. Zdobywając kolejne poziomy reputacji odblokujemy wyższe „rangi reputacji”, a te z kolei zagwarantują dostęp do coraz lepszych nagród.

Banshee-44 w końcu będzie miał większe znaczenie

Trzeba też pamiętać, że testowanie broni możesz wykonywać każdą postacią na koncie, nie tylko głównym bohaterem. Wtedy jednak zwolnisz tempo zdobywania reputacji, co jest raczej istotne.

Wróć do głównej strony - Destiny: The Taken King - Poradnik, Solucja.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze